فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

باراک در مقابل میشل: کتاب های کدام محبوب تر است؟

باراک و میشل اوباما به زوجی قدرتمند تبدیل شده اند که مردم برایشان احترام زیادی قائلند. باراک اوباما به عنوان اولین رییس جمهور سیاهپوست ایالات متحده، همراه با همسرش میشل، بر زندگی افراد زیادی تاثیر گذاشت. اما به جز مقام ریاست جمهوری، آن دو همواره به مردم کمک می کنند و از این راه نیز شهرت زیادی کسب کرده اند. 

هرچند باراک و میشل زیاد با هم کار می کنند، اما کتاب های مجزای خودشان را می نویسند، و بنابراین طرفداران می توانند داستان هر کدام از آنها را از نگاه خودشان بخوانند. همه کتاب های این زوج نیز به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرده اند، مخصوصا دو کتاب خاطرات آخر، شدن و یک سرزمین موعود. آنها رویکرد بسیار حمایتگرانه ای نسبت به یکدیگر دارند و به دستاوردهای یکدیگر افتخار می کنند، اما شاید جالب باشد بدانیم کتاب کدام شان بیشتر فروش رفته است؟ 

یک سرزمین موعود باراک در روز اول فروش 75000 نسخه بیشتر از شدن میشل فروش داشت. 

خاطرات میشل اوباما با عنوان شدن، مدت ها رتبه اول سرعت در فروش را در اختیار داشت، اما این جریان تا زمانی ادامه داشت که کتاب همسرش، یک سرزمین موعود، در نوامبر 2020 رکورد را شکست و از کتاب او جلو زد. شدن در روز اول 725000 نسخه فروش رفت، در حالی که کتاب باراک، یک سرزمین موعود، روز اول را با 800000 نسخه فروش آغاز کرد. 

با اینکه در حال حاضر باراک اوباما رکورد پرسرعت ترین کتاب از نظر فروش را در دست دارد، میشل به موفقیت شوهرش افتخار می کند.

از سال 2018، هشت میلیون نسخه از کتاب شدن فروش رفته است

البته هرچند کتاب خاطرات باراک اوباما در روز اول به فروش بالاتری دست یافت، اما کتاب شدن میشل اوباما به طور کلی فروش بیشتری داشته است. تا کنون از این کتاب 5 میلیون نسخه بیشتر از کتاب یک سرزمین موعود باراک فروخته شده و همچنان در تعداد چندهزارتایی به فروش می رود.

از کتاب های رویاهایی از پدرم و بی پروایی امید بیش از 7 میلیون نسخه فروش رفته است

شاید کتاب شدن میشل در ایالات متحده 8 میلیون نسخه به فروش رفته و از این نظر بالاتر از یک سرزمین موعود باراک قرار بگیرد، اما نباید فراموش کرد که باراک قبلا میلیون ها نسخه کتاب فروخته است. او پیش از کتاب جدیدش سه کتاب دیگر هم دارد، در حالی که میشل پیش از کتاب شدن فقط یک کتاب نوشته بود.

 

به گزارش واشینگتن پست، شدن میشل اوباما در جهان بیش از 10 میلیون (که امروز به 14 میلیون رسیده) در جهان فروش داشته است. گرچه تعداد چشمگیری است، اما دو کتاب رویاهایی از پدرم و بی پروایی امید از باراک اوباما فقط در ایالات متحده و کانادا روی هم 5/7 میلیون نسخه فروش داشته است.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست