ورزشورزشی

باخت سرینا ویلیامز و فریادهای انتقادش به داور

روز شنبه، <سرینا ویلیامز> قهرمان تنیس، در جریان مرحله‌ نهایی مسابقات US Open به انتقاد از سیستم داور این مسابقات پرداخت. <ویلیامز> در این مسابقه، قهرمانی را به <نائومی اوساکا> بازیکن 20 ساله و سرشناس تنیس واگذار کرد، اما پیش از آن با <کارلوس راموس> داور مسابقه، درگیری لفظی پیدا کرد. پس از آن که <پاتریک موراتوگلو>، از جایگاه خودش با دست به این بازیکن اشاراتی کرد، این داور، این حرکات را نقض قوانین مربی‌گری به شمار آورده و از امتیاز <ویلیامز> کم کرد. اما این ستاره‌ تنیس، با خشم از داور انتقاد کرد و به او گفت :<من برای بردن، تقلب نمی‌کنم. ترجیح می‌دهم ببازم تا تقلب کنم>.

کمی پس از این ماجرا، <ویلیامز> دوباره شروع به انتقاد از داور کرد و گفت: <من هرگز در زندگی‌ام تقلب نکرده‌ام. من یک دختر دارم و برای رسیدن به آنچه حق اوست، مبارزه می‌کنم. من تقلب نکرده‌ام و تو به من یک عذرخواهی بدهکار هستی>. این بازیکن، سپس از خشم، راکت تنیسش را شکست، و به این خاطر، دوباره امتیاز از دست داد. <ویلیامز> در بخشی از انتقاداتش از داور مسابقه، از تبعیض جنسیتی (سکسیزم) در ورزش تنیس سخن گفت و اینکه به بازیکنان مرد، به اندازه‌ زنان سخت‌گیری نمی‌شود. او گفت: <این مورد برای من بارها اتفاق افتاده است، و اصلا منصفانه نیست… می‌دانید چند مرد را می‌شناسم که کارهایی به مراتب بدتر انجام می‌دهند و تنبیه نمی‌شوند. بازیکنان مرد بسیاری هستند که حرف‌های زیادی زده‌اند، اما به خاطر مرد بودن شان، این اتفاق برای آنها نمی‌افتد>.

این کسر امتیاز <ویلیامز>، برای رقیبش <اوساکا>، در ست دوم، برتری ویژه‌ای پدید آورد و به برد او انجامید. اما <ویلیامز> همچنان به فریادهای انتقادی خود ادامه داد و گفت :<تو دروغگو هستی. پس کی می‌خواهی عذرخواهی کنی؟ تو به من یک عذرخواهی بدهکاری! بگو! بگو که پشیمان هستی! تو یک امتیاز را از من دزدیدی… تو یک دزد هستی!>.

<اوساکا> پس از بازی و در هنگام دریافت جام قهرمانی، به نظر پریشان می‌رسید و از همه، به خاطر قهرمان نشدن <ویلیامز> عذرخواهی کرد. مربی <ویلیامز> در گفتگویی با رسانه‌ها پس از مسابقه، قبول کرد که داشته به <ویلیامز> فرمان‌های اشاره‌ای می‌داده، ولی گفت همه‌ مربیان همین کار را کرده‌اند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *