مقالاتمقالات سیاسی

ایوانکا ترامپ در نقش رئیس جمهور؟ نگران کننده است!

 

ایوانکا ترامپ در کتاب زندگی خود با عنوان برگ ترامپ: بازی برای برد در کار و زندگی، ماجرایی را درباره پدرش و همسر دومش، مارلا میپلز، شرح می دهد. به نوشته ایوانکا، قرار بود خانواده با هواپیمای شخصی به فلوریدا پرواز کنند اما مارلا تاخیر کرده بود. درست پیش از تیک آف، در حالی که فقط 5 دقیقه از برنامه عقب بودند، ایوانکا ماشین مارلا را دید که روی باند توقف کرد و او به سرعت پیاده شد. ایوانکا با خوشحالی مارلا را به پدرش نشان داد، اما دونالد ترامپ از نگه داشتن هواپیما خودداری کرد. مارلا گیج و مبهوت ایستاد و به ناپدید شدن هواپیما در ابرها خیره شد.

به روایت گلوب اند میل، شاید بعضی این رفتار دونالد ترامپ را بی رحمانه بدانند یا فکر کنند موجودی است که از سر خودبینی می خواهد زورش را به رخ کسانی که از او اطاعت نمی کنند، بکشد. اما از نگاه ایوانکا، این یک درس بزرگ در اهمیت وقت شناسی بود. اکنون پس از سال ها، به نظر می رسد ایوانکا درس های زیادی را از پدرش آموخته و حالا تبدیل به قدرتمندترین و خطرناک ترین وارث او شده است.

چهار سال قبل نمی شد به ایوانکا ترامپ فکر نکرد. از زندگی او به عنوان یک سلبریتی، یک مدل و بعد هم صاحب یک برند فشن که بگذریم، از این خانواده و نفوذی که بر سیاست و زندگی اجتماعی آمریکا داشته اند نمی توان ساده عبور کرد.

این تاثیر فقط از آن جهت نیست که پدر خانواده یک دوره بر مسند ریاست جمهوری آمریکا تکیه زد. هرچند، او با انتصاب همه فرزندانش به عنوان معاونین ارشد رئیس جمهور، در عمل کاخ سفید را تبدیل به شعبه دیگری از تجارت خانوادگی اش کرده بود. اما ایوانکا در حالی چهار سال مقام معاونت ارشد رئیس جمهور آمریکا را تجربه کرد که، بدون اینکه در این مدت دستاوردی را به نام خود ثبت کرده باشد، حالا به نظر می رسد خود را برای یک مسیر سیاسی مستقل آماده می کند.

در واقع خانم ترامپ انتخاب دیگری ندارد. او همیشه مسیر حرکت خود را از اعضای خانواده وام گرفته است. ایوانکا تجارت خود را تحت پوشش نام خانوادگی شناخته شده اش کلید زد، و مدلینگ را از مادرش ایوانا به ارث برد. برند تولید لباس او نیز در واقع طراحی های دیگران است که فقط نام او را بر روی آن دوخته اند.

 

 

اما بعد از دوران ریاست جمهوری ناموفق ترامپ، اکنون نام ایوانکا در دنیای مد بیشتر اثر منفی ایجاد می کند. و چند سالی می شود که فروشندگان بزرگی مانند نوردستروم و نیمان مارکوس، محصولات او را از فروشگاه های خود حذف کرده اند.

بنابراین ایوانکا راهی ندارد جز ادامه دادن راه پدر در سیاست، و برای این شروع کجا بهتر از ایالت فلوریدا که هم در سال 2016 و هم در سال 2020 به نفع ترامپ رای دادند.

در اواخر سال 2019، ترامپ محل زندگی خود را از منهتن به مارالاگو تغییر داد؛ جایی که به نظر می رسد قصد دارد خانه خود را پس از ترک کاخ سفید در آن بنا کند. ایوانکا نیز به سهم خود اخیرا یک قطعه زمین 30 میلیون دلاری در نزدیکی ساحل میامی خریداری کرده است.

این تغییر و تحولات حاکی از آن است که ایوانکا برای نامزدی کنگره برنامه ریزی می کند، به ویژه اگر پدرش بخواهد در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 بار دیگر شرکت کند.

اما با توجه به اینکه دونالد ترامپ در سال 2016 رسما اعلام کرد ممکن است ایوانکا را به عنوان معاون اول خود معرفی کند، بعید به نظر نمی رسد که در انتخابات ریاست جمهوری 2024، پدر در پشت صحنه فعالیت کند تا دختر بلیط نامزدی حزب محافظه کار را ببرد.

شاید برای خانواده ترامپ، ایوانکا ایده آل ترین مهره رهبری باشد. او به اندازه پدرش بی رحم و شرور است و در عین حال بیشتر از او آداب جایگاه سیاسی را می شناسد. و البته تا حدودی نیز به اشتباهات پدر آگاه است.

البته قطعا اکثر زنان موفق در عرصه سیاست از نردبان ثروت، شهرت و قدرت پدران شان بالا نرفته اند. خود بزرگ بینی ایوانکا هم برای بسیاری جای تعجب دارد. برای مثال، سال گذشته در نشست سالانه فروم اقتصاد جهانی، کریستین لاگارد، رئیس سابق صندوق بین المللی پول، از اینکه ایوانکا در میان بحث رهبران جهان اظهار نظر کرد، آشکارا متعجب شد.

نویسنده گلوب اند میل در پایان تحلیل خود تصدیق می کند قطعا پارتی بازی و قوم و خویش سالاری اختراع ترامپ نبوده و از دیرباز در سیاست آمریکایی دیده می شده است. برای مثال هیلاری کلینتون و جورج بوش بیش از آن که شخصا دستاورد چشمگیری داشته باشند، از نام های آشنایشان بهره بردند و در عرصه سیاست مطرح شدند. یا مثلا به ندرت انتخاباتی برگزار می شود که یکی از افراد خانواده کندی در آن برای به دست آوردن کرسی مجلس نامزد نشده باشد.

اما در بین کسانی که از پارتی بازی بهره برده اند، خانواده ترامپ یک قدم از فساد هم فراتر رفته است. برای آنها برخورداری از پارتی بازی، به معنای شروع ساخت و پاخت و باند بازی است. به همین دلیل است که آغاز مسیر سیاسی ایوانکا ترامپ باید نگران کننده باشد. چرا که او نیز مانند پدرش از قدرت خود فقط برای خانواده ترامپ- و نه هیچ کس دیگر- بهره خواهد برد

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. Unfortunately her father burnt her opportunity. GOP should find a way to gain trust of 70 million Americans who supported President Trump گفت:

  انتقاد مرکل از مسدود شدن ترامپ توسط توییتر (و چرا این «دوستی خاله خرسه» است!)
  https://www.mashrooteh.com/
  واقع امر این است که «فراغت» موجود در اینترنت مدتهاست که خاری در چشم دولتهای اروپایی بود. اینجا منظور از «دولت» فراتر از خانم مرکل و کابینه اش (چپ یا راست یا هر چی) است، منظور میل ذاتی یک دولت (حکومت، کشور،…) به کنترل همه چیز است.
  حالا با این پیش زمینه دوباره به اظهارات خانم مرکل توجه کنید. ایشان نمیگوید آزادی ابراز نظر ترامپ نباید سلب میشد، بلکه میگوید قانون باید این کار را میکرد. ساده شده او میگوید من نمیخواهم تصمیم دست (امثال) جک دورسی باشد، میخواهم دست (امثال) من باشد!
  حالا چرا این تحدید (و تهدید) بزرگتری است: تا زمانی که دولتها (قوانین) مداخله نکنند یک شرکت خصوصی (مثلا به صلاحدید جک دورسی) میتواند حسابها را ببندد، شرکتهای خصوصی دیگری (مثلا تحت مدیریت ایلان ماسک) پیدا خواهند شد که جایش را پر کنند. ولی وقتی دولتها با قوانینشان بازی را در دست بگیرند ایلان ماسک و هر کس دیگری هم مجبور به تبعیت خواهد شد.
  —————————————————————————————–
  اولش با ظاهر منطقی وارد شدی و گفتی که نگرن ازادی بیان هستی اما آخرش طاقت نیاوردی و ازادی بیان را به روسیه مرکز دیکتاتوری مافیایی الیگارشی ک گ ب نسبت دادی که معلوم شد دوستی تو با خاله خرسه شمالی است نه با ازادی .

  ازادی بیان و بازیهای سیاسی با ان
  -انهم نه از طرف کشورها ، احزاب ، روزنامه نگاران ، روشنفکران ، مورخین ، …. در کشورهایی که حد اکثر ازادی بیان را دارند .
  – بلکه از جانب مارکسیست های روسی ، روسیه ، فاشیست های روسی و متحدان اشکار و پنهان روسیه بسیار تهوع اور است .
  در امریکا بی حد و حصر ترین ازادیهای بیان حتی برای مارکسیست های روسی ، پوتین ، اسد ، جین پینگ ، خامنف ، ظریف ، جهادیون (سنی و شیعه و اخوانی و سیک و بودایی برمه ای و …)، فدایی ها و توده ایها , تروریست های انارشیست چپ (انتی فا) و تروریست های انارشیست راست افراطی ( کیوانان) و فراریان از کشورهای چین و روسیه و کوبا و ایران و ونزوئلا و لیبی قذافی و کره شمالی و بلاروس و عربستان و قطر و ترکیه و امارات و اردن و ویتنام و …. وجود دارد

  تا جایی که نوع ایرانی (مارکسیست روسی) ان کاملا از این فضای ازاد برای لجن پراکنی به امریکا ، مردم امریکا ، لیبرال دموکراسی ، ازادی بیان، روش زندگی و هویت ازاد و مترقی امریکا استفاده روسی میکند . به همه ریاست جمهورهای امریکا از بوش و کلینتون تا اوباما و ترامپ حمله میکنند و لجن پراکنی . حتی یکبار به ان دیکتاتورهای مادام العمر و عدم ازادی بیان در کشورهای روسی و روسیه چیزی نمی گویند .
  سرکوهی و برزگر و بقراط و تابان و نیکفر کجا برای ازادی بیان در کوبا و روسیه و بلاروس و ویتنام حتی یک مطلب نوشته اند که ما به ادعای هواداری انها از ازادی بیان فریب بخوریم ؟
  مطلب در سایت با سربرگ مشروطه اما پر از ماموران امنیتی ملاها امده :
  این یک نمونه از ان بازیها است ، یک توده ای مزدور امده اول با قافله دموکراسی و ازادی بیان همراه شده تا جآیی که به مرکل هم که هاشمی شاهرودی را فراری داد و همه این توده ایها و فدایی ها در برلین هستند یا از برلین به لندن مرکز جاسوسان ملاهای روسی و الیگارشهای روس ,کوچ کرده اند ، انتقاد میکند ، تا شک نکنید که او یک مزدور پوتین است و برای ملاهای روسی کار میکند .
  تا اینجای کار درست خودش را “رنگ” می زند و همراه جماعت ازادی خواه می شود ، اما در دقیقه نود درست زمانی که همه کشورهای اروپایی و امریکایی و دموکراسی های جهان را ناک اوت می کند ، یک دفعه از دهانش کیر پوتین ( دیکتاتور جهان خواری که جز سر به نیست کردن مخالف ، کار دیگری بلد نیست ) , سرکوبگر ازادیها نه تنها در کشور خودش ، بلکه در همه کشورهای جهان به کمک فاشیست ها می رود برای سرکوب خونین و شیمیایی و ویرانه کردن خانه و کاشانه شان ( اسد ، مادورو ، ملاها ، کره شمالی ، عربستان ، امارات ، و حالا میوه چینی از آذربایجان و ترکیه حتی به قیمت در ارمنستان مالیدن ….) , در خیابانهای لندن ترور میکند ، در همه اینترنت با هک و فرستادن مزدوران مارکسیست و ارتش سایبری و خریدن بنگاه های خبری ( مثل بی بی سی و روزنامه های انگلیس) ، دروغ میریزد ، با همه تروریست های جهان همراه ا ست ، به المان نژاد پرست افراطی می فرستد ، در سوریه تروریست های روانگردانی شده اسیای مرکزی را به کمک تروریست های جهادی میفرستد ، خلاصه جایی نیست که از کثافت روسیه و پوتین و این ساک زنان فدایی ، توده ای ، کمونیست کارگری ، ملی مذهبی در امان مانده باشد .
  انوقت این مزدور روسیه و ملاهای روسی در خط اخر :
  روسیه را قهرمان ازادی بیان ! میکند و به پوتین مدال میدهد که با پلاتفرمهای صد در صد ساخت و تحت کنترل ک گ ب (اف اس بی) برای نجات ازادی بیان ! بیاید .
  که چه کسی را ، چه گروهی را نجات دهد ؟ انتی فا ، کیو انان . مثل ویکی لیکس جاسوس روس در سفارت اکوادور ، مثل اسنودن ، مثل محمد بن سلمان ، مثل اسد ، مثل جاسوسان ملاها در غرب ، تروریست فدایی ، القاعده ، داعش ، طالبان ، حماس ، حزب الله ، … ایا ویکی لیکس حتی یک صفحه علیه روس ها و هکرهای روس منتشر کرد ؟ یا کوبا ؟ یا ویتنام ؟ یا چین ؟
  تف به کس ننه هر چی مزدور روسیه است .
  یک اشاره ای به اسرائیل مهد دموکراسی خاورمیانه میکند برای رد گم کردن ، بعد پشتش , باز کیر پوتین با دلارهای عربستان از دهانش بیرون میزند .
  مردم ایران !
  حزب خائن توده و فدایی ها از کثیفترین ، جنایت کارترین ، بی شرفترین احزاب هستند
  اینها هرگز زیر پرچم خودشان (که دیکتاتوری پرولتاریا است و کشتار و سرکوب و سانسور حتی رفقای خودشان ، تا چه رسد به سانسور بنی صدر و مجاهدین و شاهزاده و ملیون و لیبرالها) ، فعالیت نمی کنند
  چون می دانند مردم انها را نمی خواهند . دائم لابلای این گروه و ان گروه میروند و از پفیوزی و جاسوسی و خیانت و فروش همه چیز هیچ ابایی ندارند .
  هم پشت ترامپ پنهان می شوند برای امریکا ستیزی و حمله به دموکرات ها و امریکا و لیبرال دموکراسی و ساک زدن کیر پوتین و اسد و ملاها
  هم به همان ترامپ فحاشی و او را مرتجع مینامند و زیر نقاب دفاع از سیاهان و انارشیست های انتی فا !
  من از شما می پرسم ایا از چنین افراد کثیفی که برایشان رسیدن به هدف همه چیزی را مجاز میکند ، ایا اینها سینما رکس ابادان را اتش نزدند ؟ معلوم است که زدند ، اینها سفارت امریکا را اشغال کردند ، اینها در سیاهکل ژندارم کشتند ، اینها با کاشانی متحد شدند ، با خمینی متحد شدند ، با شاه هم قاطی شدند ، با مصدق و قوام هم قاطی شدند ، به کلانتریها حمله بردند ، به شاه خیانت کردند ، به مصدق و بازرگان و بنی صدر و امیر انتظام حمله بردند . از خلخالی دفاع کردند ، جنگ های داخلی و تجزیه طلبی راه انداختند ، کاری بوده که نکرده باشند ؟ کسی بوده که اینها با ان قاطی نشده باشند ؟ امروز نگهبان ملاها هستند ، اگر نشد ، سپاه پاسداران را میا ورند ، نشد یک تره کی می سازند ، به هر کاری دست میزنند و سرانجام مثل اسد وقتی مردم دستشان را خواندند ، روس ها را میا ورند به ایران همه هستی شما را می سوزانند .
  ایا دیده اید که اینها به این مزدور خودشان و یا حسین شریعتمداری چیزی بگویند ؟
  محسن رضایی: ما به رفراندم نیاز نداریم، ما باید بر کل خاورمیانه مسلط شویم و بر قدرت های جهانی تأثیر بگذاریم
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=221403
  یا وقتی خامنف علیه امریکا و دموکراسی غرب چاک دهن روسی اش را می کشد ، به او حمله کنند ؟
  یا این ملاهای روسی و مزدوران سپاهی انها دهان به وصف روسیه شیرین میکنند ، اینها بیایند عکس انرا بگویند ؟
  پولهای بلوکه شده ایران درخارج؛‌ ۴۰ تا ۱۰۰ میلیارد دلار
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=221404
  همش امریکا است و ملاها و اینکه هیچ وقت اینها نباید به هم نزدیک شوند به هر دلیلی تا نه تنها ایران نفت نفروشد به نفع روسیه ، بلکه این میلیاردها دلار هم بلوکه بماند تا ملاها نهایتا انرا به روسیه و چین بدهند برای دریافت تسلیحات نظامی ، از ۱۰۰ میلیارد دلار ، دزدی دریایی کرده ا ند علیه کره جنوبی ! برای ۷ میلیارد ، ایا این فدایی ، توده ایها به این راهزنی دریایی اعتراض کردند ؟ نه ، چون اینها نگران ربنای شجریان هستند و رفع سانسور کلنل دولت ابادی و ازادی فلان منشی کانون روسی نویسندگان . مملکت به اتش کشیده شده ، اینها نگران کج شدن قاب عکس مزدوران پوتین و لنین روی دیوار هستند
  .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست