صفحه اصلی / علم و دانش / این هم سندی متاثر کننده از آلودگی آب اقیانوس ها

این هم سندی متاثر کننده از آلودگی آب اقیانوس ها

جاستین هافمن، عکاس حرفه ای حیات وحش در حین غواصی در سواحل اندونزی، تصویری را ثبت کرد که بطور واضح و روشن تاثیر مخرب انسان بر محیط زیست را نشان می دهد.

هیجان او از دیدن یک اسب آبی نارنجی رنگ به سرعت با نزدیک شدن توده ای فاضلاب و زباله بوسیله موج به هافمن و اسب آبی به کابوس تبدیل شد. هافمن در یک لحظه متوجه اسب آبی شد که میان زباله ها شنا می کرد و یک گوش پاک کن را با دم اش گرفته بود.

هافمن این عکس استثنایی و در عین حال متاثر کننده را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: این عکسی است که آرزو می کردم هرگز وجود نداشت. اما حالا که گرفته شده، می خواهم همه آن را ببینند و از آلوده شدن بیشتر محیط زیست جلوگیری کنند.

عکس فوق العاده گویا، باعث شد هافمن در رقابت انتخاب برترین عکاس حیات وحش سال که از سوی موزه تاریخ طبیعی لندن برگزار می شود، در جمع فینالیست ها قرار بگیرد.

آلودگی اقیانوس ها، معضلی بسیار جدی است. معضلی که فقط و فقط به دست انسان ایجاد شده است. 80 درصد از زباله های انسانی از اقیانوس ها سر در می آورند. سالانه حدود 1 میلیون پرنده دریایی  و 300 هزار دلفین و گراز دریایی به دلیل آلودگی آب اقیانوس ها کشته می شوند.

انسان این معضل بزرگ را بوجود آورده است، اما می تواند برطرف کننده آن نیز باشد. با سرمایه گذاری در منابع انرژی تجدیدپذیر، کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن، بازیافت و استفاده مجدد به جای خرید و مصرف محصولات یکبار مصرف و کشت و پرورش مواد غذایی ارگانیک ، نه تنها کره زمین بلکه نسل های آینده نیز سود خواهند برد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *