اخباراخبار کانادا

ایمپلنت مخدر با دز پایین برای درمان اعتیاد در دسترس کانادایی ها

اتاوا- کانادایی های معتاد به مسکن های مخدر واجد شرایط دریافت ایمپلنتی هستند که به مدت 6 ماه، داروی مخدر buprenorphine را در بدن فرد آزاد می کند. این مدت 6 ماهه، تا 1 سال قابل تمدید می باشد. هدف از ارائه ایمپلنت، کمک به ترک اعتیاد معتادان می باشد.

فرایند کاشت ایمپلنت توسط پزشکان آموزش دیده انجام می شود. این ایمپلنت زیر پوست بازو کاشته می شود. وزارت بهداشت و درمان کانادا آوریل سال گذشته استفاده از ایمپلنت را مجاز اعلام کرد. در حالی که مقامات آمریکایی دو سال قبل آن را تایید کرده بودند. ایمپلنت مورد اشاره تحت نام تجاری Probuphine عرضه می شود و اولین محصول از نوع خود برای درمان اعتیاد به مسکن های مخدر است.
دکتر سونید نولان، از پژوهشگران مرکز BC Centre on Substance Use و یکی از متخصصین اعتیاد در بیمارستان St. Paul’s ونکوور این ایمپلنت را در کنار داروهایی مانند Suboxone، یکی از گزینه های درمانی بعد از متادون درمانی می داند.
مزیت اصلی ایمپلنت این است که موانعی مانند فراموشکاری بیمار به مصرف روزانه قرص Suboxone را برطرف می کند. ایمپلنت همچنین نیاز به مصرف روزانه قرص تحت نظارت پزشک یا پرستار را برطرف می نماید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان