علم و دانش

ایمپلنت سیلیکونی پستان، ریسک ابتلا به بیماری را افزایش می دهد

پژوهشگران مرکز سرطان وابسته به دانشگاه تگزاس در جریان مطالعات اخیر خود 100 هزار زن دارای ایمپلنت سینه را مورد بررسی قرار داده و متوجه شدند که ایمپلنت های سیلیکونی ریسک ابتلا به بیماری هایی مانند التهاب مفاصل (آرتریت) را 6 برابر، مرده زایی را 4.5 برابر و سرطان پوست (ملانوما) را 4 برابر افزایش می دهد. حدود 80 هزار نفر از شرکت داده شدگان در طرح مطالعاتی، ایمپلنت سیلیکونی و مابقی نوع سالین داشتند. 72 درصد از آنها عمل بزرگ کردن سینه را انجام داده و 10 درصد عمل ترمیم پستان را انجام داده بودند. مابقی برای بار دوم عمل بزرگ کردن یا ترمیم/بازسازی را انجام داده بودند.

پژوهشگران همچنین دریافتند که زنان دارای ایمپلنت سیلیکونی در مقایسه با زنانی که ایمپلنت سالین دارند، دو برابر بیشتر در معرض روبرو شدن با مشکلات پس از جراحی می باشند.

پرطرفدارترین ایمپلنت های مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA)، نوع سیلیکونی و نوع حاوی محلول سالین می باشند. این دو نوع ایمپلنت برای جراحی ترمیم سینه برای خانم های در سنین مختلف مورد تایید می باشند. اما برای جراحی بزرگ کردن سایز سینه، ایمپلنت های سالین برای زنان 18 سال به بالا و نوع سیلیکونی برای خانم های 22 سال به بالا استفاده می شوند.

نتیجه تحقیقات جدید در نشریه Annals of Surgery منتشر شده است. پژوهشگران تاکید می کنند که برای یافتن ارتباط دقیق بین سیلیکون و ابتلا به بیماری مطالعات بیشتری باید صورت بگیرند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *