علم و دانش

ایلان ماسک: ارز مجازی،  پول رایج در مریخ خواهد بود!

 

بنیانگذار و مدیر SpaceX و Tesla پیش بینی کرده است که سیستم اقتصادی آینده در کره مریخ احتمالا بر اساس cryptocurrency یا رمزارز خواهد بود. 

میلیاردر کارآفرین در زمینه فن آوری های پیشرفته که یکی از بنیانگذاران PayPal نیز می باشد و در گذشته برای دستیابی به سیستمی مانند بیت کوین تلاش می کرد، گفت امیدوار است که اولین انسان ها را در اوایل سال 2024 به مریخ بفرستد تا هدف نهایی یعنی ایجاد یک جامعه خودکفا در مریخ در اسرع وقت محقق شود. 

ماسک در حالی که به توییت های لکس فریدمن (پژوهشگر هوش مصنوعی) پاسخ می داد، اعلام کرد که اقتصاد مریخ بر روی رمزنگاری استوار خواهد بود. این می تواند بر پایه ارز رمزنگاری شده جدید dogecoin باشد و ماسک را به مدیر غیررسمی  Marscoin تبدیل کند.   

اگرچه ممکن است ماسک شوخی کرده باشد، اما پروژه Marscoin در واقع وجود دارد. Marscoin در سال 2014 تاسیس شد و در اواخر سال 2017 در بازار ارزهای رمزنگاری شده شاهد محبوبیت مختصری بود.  

Dogecoin ، پروژه ای که ماسک مدیرعامل سابق آن است، می تواند کاندیدای بهتری برای استفاده باشد. زیرا دارای بسیاری از خصوصیات غیرمتمرکز بیت کوین است.

 

 

بنیانگذار SpaceX به طور منظم در مورد هدف خود برای سفر به مریخ صحبت کرده و اوایل سال جاری به کارمندانش دستور داده است که سرعت تولید موشک نسل بعدی را تسریع کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست