Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / ایران مذاکره با آمریکا را رد کرد!

ایران مذاکره با آمریکا را رد کرد!

ابراز تمایل ظاهری دونالد ترامپ برای دیدار با رهبران ایران جهت از بین بردن اختلافات فیمابین با مقاومت مقامات ایران در تهران مواجه شده است. همزمان، اقتصاد ایران در وضعیت بسیار نابسامان بسر می برد.

رهبران ایران علاقه ای به دوستی با ایالات متحده ندارند.
پیشنهاد غیرمنتظره دونالد ترامپ برای مذاکره بدون پیش شرط با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، از سوی تعدادی از مقامات عالی رتبه در تهران رد شد.
علی مطهری، معاون پارلمان ایران، در مصاحبه با خبرگزاری فارس، با اشاره به تصمیم ماه می رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج از معاهده بین المللی هسته ای، گفت: مذاکرات با توجه به تحقیر ایران توسط ترامپ گزینه مناسبی نیست. مطهری افزود: مذاکرات در چنین شرایطی به معنای ننگ، عار و تحقیر است.
در همین حال، وزیر کشور ایران اظهار داشت که نمی توان به عمل آمریکا به قول اش اعتماد کرد. عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: ایالات متحده قابل اعتماد نیست. چگونه می توانیم به این کشور که بصورت یکجانبه از موافقتنامه هسته ای عقب نشینی کرد اعتماد کنیم؟

روحانی شخصا در دیدار و گفتگو با سفیر انگلستان در تهران، خروج آمریکا را <غیرقانونی> خواند و گفت که وظیفه ترمیم خسارت وارده به رابطه ایران با غرب به عهده اروپا می باشد.

تصمیم ترامپ برای اعمال مجدد تحریم ها از هفته آینده، تاثیر چشمگیری بر اقتصاد ایران خواهد گذاشت. 31 جولای یک دلار کانادا 119 هزار ریال ایران معامله شد. پول ایران طی دو روز گذشته 18 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

این ترس وجود دارد که ایران با بستن تنگه هرمز بر روی تانکرهایی که روزانه 18.5 میلیون بشکه نفت حمل می کنند، به فشارهای روزافزون واکنش نشان بدهد.

حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ایران، به خبرنگاران گفت: تحریم های ایالات متحده علیه ایران بر عملکرد تنگه هرمز تاثیر می گذارد. باز ماندن تنگه به منافع ایران بستگی دارد و جامعه جهانی باید به تعهدات خود در قبال جمهوری اسلامی عمل کند.

برخی از کشورها، از جمله هند، واردات نفت ایران را قبل از آغاز مجدد تحریم ها کاهش داده اند. اما از چین که روزانه حدود 720 هزار بشکه نفت (معادل 20 درصد از تولیدات این کشور) از ایران وارد می کند، انتظار نمی رود که از دستور ترامپ پیروی کند.


قیمت نفت در جهان در ماه جاری به پایین ترین سطح خود رسیده است.

مشخص نیست که رهبران اتحادیه اروپا برای حفظ ایران در چارچوب توافقنامه هسته ای 2015 و حمایت از بیزنس های اروپایی در برابر تحریم های آمریکا چه خواهند کرد.

طی این هفته، گروهی متشکل از 10 سناتور جمهوریخواه، از جمله تد کروز و مارکو روبیو، با ارسال نامه مشترک به سفرای آلمان، فرانسه و انگلستان درمورد پیامدهای دور زدن قوانین آمریکا، هشدار دادند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *