علم و دانش

ایجاد جزیره جدید در ژاپن از فوران های آتشفشانی زیر دریا 

 

گاردین محل این جزیره جدید را در حدود 50 کیلومتری جنوب مینامی ایوتو، جنوبی ترین نقطه مجمع الجزایر اوگاساوارا، اعلام کرد. فوران آتشفشانی در حدود 1200 کیلومتری جنوب توکیو رخ داده است.

گارد ساحلی روز یکشنبه گذشته پس از مشاهده فوران آتشفشانی از هوا، این جزیره را کشف کرد. به گزارش روزنامه ژاپنی Mainichi Shimbun ، گارد ساحلی همچنین سنگ آتشفشانی را در منطقه وسیعی از دریا پیدا کردند.

با این حال ، تاریخ نشان داده است که این جزیره جدید ممکن است دوام نیاورد. جزایر مشابهی که در سال های 1904، 1914 و 1986 تشکیل شد، همگی به دلیل فرسایش ناپدید شدند. در سال 2013 ، پس از چند هفته فوران آتشفشان، یک جزیره جدید شکل گرفت که سپس با جزیره نیشینوما ادغام شد. 

آینده این جزیره جدید به مواد تشکیل دهنده آن بستگی دارد، زیرا بعید است خاکستر بتواند در برابر امواج اقیانوس مقاومت کند. با این حال فعالیت های آتشفشانی آینده می تواند باعث جریان گدازه شود که ممکن است پوسته ای سخت را بر روی سطح جزیره ایجاد کند.

سازمان هواشناسی ژاپن معتقد است فورانی که از هفته گذشته آغاز شده ممکن است. این اداره همچنین در مورد دود و رسوبات خاکستر در آب های اطراف هشدار داده است. 

 

 

این کشف جدید می تواند به طور بالقوه بر وضعیت ژئوپلیتیک ژاپن تاثیر بگذارد، زیرا توده جدید می تواند قلمرو کشور را تا حدی گسترش دهد. علیرغم احتمال افزودن خشكی به قلمرو كشور، مجاورت آن با مینامی ایوتو به این معنی است كه بعید است ژاپن مجبور به تغییر آب های سرزمینی یا منطقه اقتصادی منحصر به فرد خود شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست