اخباراخبار کانادا

اگر این برچسب را روی میوه دیدید، هرگز آن را نخرید!

تورنتو- حتما شما هم متوجه برچسب روی سبزیجات و میوه ها شده اید. اما آیا می دانید در واقع چه معنا و مفهومی دارند؟ این برچسب ها حاوی اطلاعات مهم درباره محصول می باشند. IFPS، یا فدراسیون بین المللی استانداردهای محصولات زراعی، معنا و مفهوم این برچسب ها را توضیح داده است.

PLU Code که در صورت اسکن شدن قیمت محصول را نشان می دهد، حاوی اطلاعاتی درباره نحوه پرورش میوه و سبزیجات است و نشان می دهد که آیا محصول اصلاح ژنتیکی شده، حاوی آفت کش و کود شیمیایی است و یا به صورت ارگانیک تولید شده است.

اگر برچسب دارای کد PLU پنج رقمی باشد که با عدد 9 شروع شده، یعنی محصول بر اساس استانداردهای ارگانیک تولید شده است.

کد 4 رقمی که با اعداد 3 یا 4 شروع شده باشد به این معنی است که محصول حاوی آفت کش است و به اصطلاح به صورت سنتی پرورش داده شده است.

 

 

کد 5 رقمی که با عدد 3 شروع شده باشد به این معنی است که میوه یا سبزی پرتودهی شده است. پرتودهی خوراک یا food irritation روشی است که در آن با استفاده از پرتوهای یون ساز همچون پرتو الکترون یا اشعه ایکس یا گاما مواد خوراکی سترون شده و زمان نگهداری آنها افزایش می یابد.

اگر برچسب دارای کد 5 رقمی باشد که با عدد 8 شروع شده، به این معنی است که محصول اصلاح ژنتیکی شده است.

توجه داشته باشید که محصولی که فاقد هرنوع برچسب باشد نیز مشکوک محسوب می شود. مگر اینکه تولیدکننده را بشناسید و به او اطمینان داشته باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!