صفحه اصلی / اخبار / اکران فیلم <آوا> در جشنواره فیلم تورنتو بدون حضور ستاره های ایرانی اش

اکران فیلم <آوا> در جشنواره فیلم تورنتو بدون حضور ستاره های ایرانی اش

Razi-Clinic

تورنتو- آخر هفته گذشته، فیلم ایرانی <آوا / Ava> بدون حضور دو ستاره ایرانی اش طی جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (TIFF) به روی پرده رفت. زیرا دولت کانادا از اعطای ویزای ورود به شایسته ساجدی 18 ساله و ماهور جباری 17 ساله، خودداری کرد.
صدف فروغی، کارگردان متولد ایران و تبعه کانادا می گوید که درخواست ویزای دو بازیگر جوان فیلم از سوی مسوولین سفارت کانادا در ترکیه پذیرفته نشد.
بر اساس نامه ای که کپی آن از سوی Hollywood Reporter منتشر شده و برای سجادی ارسال شده بود، دلیل رد شدن تقاضای ویزا، عدم اطمینان دولت کانادا از خروج نامبرده از کانادا پس از خاتمه مدت اعتبار ویزا عنوان شده است.
لازم به ذکر است که درخواست خبرنگاران Globe and Mail برای گفتگو با مسوولین وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این مورد، بدون پاسخ باقی مانده است.
سجادی در این فیلم در کنار جباری ظاهر شده است. جباری نقش <آوا> دختر نوجوان خانواده متمولی را بازی می کند که در تهران زندگی می کند و رابطه اش با والدین پس از برملا شدن ارتباط اش با یک پسر، متشنج می شود. سجادی نیز نقش <ملودی> دوست <آوا> را بازی می کند. این فیلم که محصول مشترک ایران، کانادا و قطر می باشد، جمعه شب در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش در آمد و پخش آن تا یکشنبه 10 سپتامبر ادامه داشت. این فیلم شنبه 23 سپتامبر نیز برای عموم علاقمندان نمایش داده خواهد شد.
فروغی با ارسال ایمیل برای نشریه Globe and Mail، تعجب و تاثر خود از شنیدن خبر را ابراز کرد و نوشت: شخصا مشتاقانه در انتظار اکران فیلم در کشوری هستم که در آن زندگی می کنم و دوست اش دارم. آنچه برایم مهم است، حمایت و لطفی است که از سوی برگزار کنندگان جشنواره، بخصوص ماگالی سیمارد و استیو گروستاک، شامل حال <آوا> شده است. ما همچنین مشتاقانه در انتظار دریافت بازخورد بینندگان کانادایی فیلم هستیم.
فروغی هفته گذشته به جمع 15 کارگردان نامزد دریافت جایزه Directors Guild of Canada Discovery Award سال 2017 پیوست. برنده جایزه امسال طی شب نشینی سالانه DGC که 28 اکتبر برگزار می شود، معرفی خواهد شد.
فروغی در سال 2014، به دلیل ممانعت ماموران گمرک کانادا از ورود یک اثر هنری از مبداء ایران به مونترال، خبرساز شد. او در نهایت از وزارت امور خارجه کانادا مجوز ترخیص اثر هنری اش را دریافت کرد.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *