اخباراخبار کانادا

اکثر شهرهای کانادا برای رویارویی با تغییرات آب و هوایی برنامه ندارند

تورنتو- نتایج به دست آمده از نظرسنجی انجام شده از 63 شهرداری کانادا، نشان می دهد که اکثر شهرهای کانادایی، علیرغم آسیب پذیر بودن در برابر فجایع آب و هوایی، هنوز میزان و جدی بودن تهدیدات تغییرات آب و هوایی را ارزیابی نکرده اند.

جیسون تیستلتوایت، از استادان دانشگاه واترلو و یکی از نویسندگان مقاله علمی منتشر شده در نشریه Climatic Change، می گوید:<دولت های شهری آسیب پذیرترین در کانادا می باشند، با این حال کمترین منابع را برای مدیریت بحران در اختیار دارند. بنابراین ضروری است که برنامه مشخصی برای مقابله با تهدیدات اقلیمی داشته باشند.> تیستلتوایت و همکارانش، میزان آمادگی شهرهای کانادا را بر اساس 46 فاکتور ارزیابی کرده و متوجه شدند که تنها 7 شهر کانادا محله ها و مناطقی که در معرض بیشترین آسیب قرار دارند را شناسایی و مشخص کرده اند.

کوتاهی از برنامه ریزی مناسب برای مقابله با تغییرات اقلیمی پیامدهای جدی را در پی خواهد داشت. تیستلتوایت می افزاید: <احتمالا شاهد افزایش مالیات بر املاک برای تامین بودجه ترمیم خسارت های زیربنایی و همچنین افت ارزش املاک در مناطق پرخطر خواهیم بود.>

به توصیه کارشناسان، شهرداری های کشور بایستی هرچه سریع تر برای پیامدهای تغییرات اقلیمی، از جمله افزایش موج گرما، یخبندان، آتش سوزی های جنگلی و سیل، برنامه مشخصی را تدوین نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0