اخباراخبار جهان

اکثر آمریکایی ها دولت را در پاندمی کروناویروس مقصر می دانند 

 

آمریکا- به نقل از گلوبال نیوز: نظرسنجی جدید نشان می دهد که بیشتر آمریکایی ها دولت ایالات متحده را به جای خارجیان در بحران کروناویروس در آمریکا مقصر می دانند. این مغایر تاکیدات دولت دونالد ترامپ مبنی بر مقصر بودن چین و سایر کشورها می باشد. 

نظرسنجی دانشگاه شیکاگو و مرکز تحقیقاتی NORC ، قبل از مبتلا شدن رئیس جمهور آمریکا به کووید-19 و بستری شدن او در بیمارستان  انجام شد. ترامپ همواره برای کم اهمیت جلوه دادن شدت و اثرات پاندمی تلاش کرده است. 

56 درصد از آمریکایی ها دولت آمریکا را تا حد زیاد مسوول وضعیت کنونی می دانند. این در حالیست که 47 درصد از آمریکایی ها دولت های بیگانه و سایر کشورها و تنها 39 درصد سازمان جهانی بهداشت را مقصر می دانند. 

بیش از 1 میلیون نفر در سراسر جهان، از جمله 200 هزار آمریکایی، جان خود را به دلیل ابتلا به کووید-19 از دست داده اند. ترامپ چین را در شیوع ویروس مقصر دانسته و همچنین سازمان جهانی بهداشت را به عدم اقدام سریع و مناسب برای مهار بیماری متهم کرده است. 

بر اساس نتایج به دست آمده از نظرسنجی و همانطور که انتظار می رفت، دموکرات ها بیشتر از جمهوریخواهان دولت آمریکا را در بحران کروناویروس مقصر می دانند. 79 درصد از دموکرات ها دولت آمریکا، 37 درصد سایر کشورها و 27 درصد سازمان جهانی بهداشت را مقصر قلمداد می کنند. 

 

 

در میان جمهوریخواهان، 38 درصد دولت آمریکا، 60 درصد دولت های بیگانه و 55 درصد سازمان جهانی بهداشت را مقصر تلقی می کنند. 

از دیگر نتایج جالب نظرسنجی اینکه 6 نفر از هر 10 پاسخ دهنده آمریکایی معتقدند در صورت ساخته شدن واکسن در آمریکا، شهروندان آمریکایی بایستی در دریافت واکسن در اولویت قرار داشته باشند. این در حالیست که تقریبا نیمی از جمهوریخواهان می گویند که قصد دریافت واکسن را ندارند. در کل 65 درصد از افرادی که مایل به دریافت آن می باشند، آمریکایی ها را در اولویت نخست قرار دادند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست