فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

اپرا: حرف شاکیان مایکل جکسون را باور می‌کنم

در آستانه‌ پخش تلویزیونی فیلم بحث‌برانگیز پیرامون اتهامات جنسی مایکل جکسون، مجری و برنامه‌ساز پرآوازه‌‌ تلویزیون آمریکا اپرا وینفری گفته آزار جنسی کودکان، لکه‌ ننگ نوع بشر است. وینفری به تازگی، با دو نفر از شاکیان جکسون که در این فیلم مستند حضور دارند– فیلمی که Leaving Neverland نام گرفته– مصاحبه‌ای انجام داده است. او البته از ماهیت بحث‌برانگیز این فیلم باخبر است، و در روز فیلمبرداری مصاحبه‌اش در نیویورک، گفت مطمئن است که از سوی هواداران پادشاه پاپ، به او حمله و انتقادات شدید خواهد شد.

این مصاحبه‌ تلویزیونی با جیمز سیفچاک و وید رابسون و در برابر یک جمعیت 100 نفری از تماشاچیانی که خود قربانی تجاوز بودند، انجام شد. اپرا که خود نیز در سن 9 سالگی قربانی تجاوز جنسی بوده، در هنگام این مصاحبه‌ خطاب به تماشاچیان گفت: این فیلم و موضوع آن، فراتر از مایکل جکسون است، و موضوع تجاوز به کودکان، لکه‌ ننگی بر بشریت است. این مساله‌ای است که همین حالا دارد اتفاق می‌افتد؛ چه در میان خانواده‌ها، در برخی کلیساها، مدارس و حتی برخی از تیم‌های ورزشی.
او سپس هشدار داد: مراقب افرادی، که بی‌دلیل می‌خواهند دور و بر فرزندان شما باشند، باشید.


مصاحبه‌ اپرا با این دو نفر، از شبکه‌ HBO پخش می‌شود که تهیه‌کننده‌ فیلم چهارساعته‌ Leaving Neverland نیز بوده؛ فیلمی که قرار است آخر این هفته، به پخش تلویزیونی برسد. اپرا همچنین با کارگردان بریتانیایی این فیلم مستند آقای دن رید نیز مصاحبه‌ای انجام داده، و می‌گوید ادعاهای سیفچاک و رابسون را، مبنی بر اینکه جکسون در کودکی به آنها تجاوز کرده، باور می‌کند.
این چهره‌ سرشناس تلویزیونی، تنها یک بار با مایکل جکسون مصاحبه کرده بود. این گفتگوی تلویزیونی در سال 1993 انجام گرفت و با آمار 90 میلیون تماشاگر خانگی، همچنان لقب پربیننده‌ترین مصاحبه‌ تلویزیونی را، یدک می‌کشد. جکسون در سال 2009 و در سن 50 سالگی، درگذشت. خانواده‌ او ادعاهای مطرح شده در این فیلم مستند را بی‌پایه‌ خوانده و گفته‌اند که این افراد قصد اخاذی از خانواده‌ جکسون را دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان