اخباراخبار کانادا

اولین گروه از پناهجویان سوری در آستانه دریافت تابعیت کانادا

تورنتو- سه سال قبل، اولین گروه از پناهجویان سوری تحت حمایت دولت فدرال وارد کانادا شدند. جاستین ترودو، شخصا برای استقبال از ایشان به فرودگاه رفت. امروز، اولین گروه پناهجویان سوری، شرایط لازم برای درخواست تابعیت کانادا را به دست آورده اند.

برخی از ایشان بدون مشکل برای آن اقدام خواهند کرد، اما گروهی از پناهجویان به دلایل مختلف از جمله عدم تسلط به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه، بالا بودن هزینه درخواست تابعیت و موانع دیگر، قادر به اقدام نخواهند بود. هزینه درخواست تابعیت برای هر فرد بزرگسال 630 دلار و برای افراد زیر سن قانونی 100 دلار می باشد. مسلما این هزینه برای یک خانواده 4 نفره متشکل از دو بزرگسال و دو فرزند سنگین می باشد.

باسل الزوبی به اتفاق همسر و سه فرزند خردسال اش 31 دسامبر 2015، جزو اولین پناهجویان سوری بود که به کشور وارد شد. او سرما و مشکل زبان را جزو بزرگترین چالش های پیش روی خود و همسرش می داند، اما می گوید که آماده است تا در سال 2019 برای دریافت تابعیت کانادا اقدام کند. الزوبی می گوید: <دوباره متولد خواهم شد. وقتی تابعیت را به دست بیاورم، درب های زیادی به رویم باز خواهد شد.>

الزوبی در مقایسه با بسیاری از پناهنده های سوری زبان انگلیسی را سریعتر آموخته است از بدو ورود تجربیات ارزنده ای به عنوان داوطلب به دست آورده است. اما همسرش که خانه دار می باشد در یادگیری زبان چندان موفق نبوده. الزوبی که دلش برای مادر و برادرش که در لبنان بسر می برند، تنگ شده است، می گوید:<سوریه برای من مانند مادرم است. هرگز فراموش اش نخواهم کرد. اما کانادا خانه فرزندانم است چون در اینجا بزرگ خواهند شد.>

همانطور که می دانید، دولت لیبرال شرایط لازم برای دریافت تابعیت کانادا را تعدیل کرده است. برای مثال دوره اقامت در کانادا برای واجد شرایط بودن را از 4 تا 6 سال به 3 تا 5 سال کاهش داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان