صفحه اصلی / مقالات / اهمیت  صد روز نخست پس از ورود به کانادا

اهمیت  صد روز نخست پس از ورود به کانادا

نقل مکان به کشوری دیگر می تواند هیجان انگیز، و در عین حال سخت و طاقت فرسا باشد. چراکه زمانی برای تغییر و آماده شدن و پذیرش چند کار نخستی می باشد، که باید صورت بگیرند. بنابراین امکان دارد مدت ها طول بکشد، تا تازه وارد احساس کند در کشور منتخب خود جا افتاده است. اما در پیش گرفتن  یک روند معقول از همان ابتدا می تواند، به جاافتادن و ادغام در زندگی کانادایی و همچنین آماده نمودن فرد و خانواده اش جهت کسب موفقیت کمک کند. این روند به مفهوم رده بندی فوریت های زندگی روزمره است، که بنیان یک زندگی توأم با موفقیت در کانادا را ایجاد خواهد کرد.

صد روز نخست ورود به یک کشور نوین، اغلب مهمترین برهه به شمار می رود. زیرا در این برهه است که تازه وارد با محیط اطراف جدید آشنا می شود، همسایگان نوینش را می بیند، و برداشت بهتری در مورد چگونگی مسایل مهم پیدا می کند. مسایلی که از طیفی گوناگون از بیمه خدمات درمانی گرفته، تا چگونگی خرید در کشور نوین را تشکیل می دهند. انجام درست این موارد سبب می شود، تازه وارد راحت تر و آسان تر مرحله انتقال را پشت سر بگذارد.

آنچه در پی می آید، پنج توصیه در مورد فوریت بندی در ابتدای ورود به کانادا می باشد.

درخواست برای گرفتن مدارک دولتی لازم

تازه وارد باید به شعبه محلی اداره های دولتی مراجعه نموده، و برای گرفتن مدارک لازم اقدام کند. این مدارک شامل کارت ملی/ SIN Card، کارت بیمه خدمات درمانی (در استان انتاریو OHIP) و گواهینامه رانندگی است. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره این مدارک و چگونگی گرفتن آنها، می توان به تارنمای https://www.canada.ca/home.htm مراجعه کرد.  

یافتن کادر درمانی

گام بعدی یافتن کادر درمانی از جمله پزشک عمومی/ خانواده و دندانپزشک است. کارت بیمه خدمات درمانی برای دارنده خود امکان دسترسی رایگان به طیف گسترده ای از خدمات مربوطه را فراهم می کند. البته باید دانست که اینگونه هم نیست، که همه خدمات زیر پوشش بیمه باشند.

 

ایجاد اعتبار مالی

باز کردن نخستین حساب بانکی در کانادا اهمیت فوق العاده زیادی دارد. اما اهمیت ایجاد اعتبار مالی از آن کمتر نیست. زیرا با داشتن چنین اعتباری است، که فرد می تواند بر مبنای آن مثلا تقاضای وام کند. بسیاری از تازه واردان نمی دانند که داشتن پیشینه اعتبار مالی در بسیاری از کشورهای دیگر، در کانادا به رسمیت شناخته نمی شود.

فراتر اینکه حتی داشتن پول زیاد در حساب بانکی کانادایی نیز، نمی تواند دریافت وام های بیشتر مثلا برای خرید خانه را تضمین کند. در مقابل ایجاد اعتبار مالی از نخستین روزهای ورود به کانادا، می تواند به مرور زمان ضامنی جهت دریافت وام های بیشتر باشد. گرفتن نخستین کارت اعتباری/ credit card کانادایی راهی آسان جهت آغاز ایجاد پیشینه اعتبار مالی است.

ورود به جوامع محلی

جوامع و نهادهای محلی به تازه واردان خدمات رایگان فراوانی ارائه می دهند. همچنین مکان هایی بسیار مناسب برای ایجاد شبکه های اجتماعی می باشند. داوطلب شدن نیز، موقعیت های خوبی جهت دیدار با افرادی از قشرهای گوناگون است. شاید شخص تازه وارد بودن، کار سختی باشد. اما انسان پس از برداشتن نخستین گام برای ارتباط با دیگران، از مشاهده روی باز و خوش استقبالی آنها شگفت زده می شود. همچنین می توان پیش از ترتیب دادن دیدار با دیگران و یا حضور در رخدادهای اجتماعی، در مورد اینگونه گام ها دست به تحقیق زد.

داشتن تماس

برای یافتن آن دسته از اعضای جوامع محلی  که با تازه وارد پیشینه مشترک دارند، باید به اتحادیه های فرهنگی پیوست. این شباهت می تواند در مرحله انتقال به زندگی نوین، و یافتن دوستان تازه کمک کند. حفظ رسوم، و همچنین پخت و پز با چاشنی ها و موادغذایی آشنا که تازه وارد در زادگاه خود از آنها لذت می برده نیز، مهم هستند. چراکه یافتن راه هایی جهت داشتن تماس با چیزهای آشنا، در برهه تغییرات بزرگ و قابل ملاحظه ای که خواه و ناخواه با نقل مکان به کشوری نوین همراهند، به حفظ تعادل کمک می کند.

تازه واردان می توانند با آماده شدن از راه درست و برخورداری از پشتیبانی جوامع محلی در صد روز نخست ورود به کانادا، خود و خانواده شان را برای آغاز یک زندگی نوین در کشوری فوق العاده خوب جابیندازند.

بی تردید راه ها و توصیه های دیگری هم وجود دارند، که روند این جاافتادن را هموارتر می کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *