اخباراخبار کانادا

اهانت زن نژاد پرست به یک شهروند دو رگه در پارک

 

به گزارش بلاگتو، ادامه پاندمی به رفتارهای زننده و نژادپرستانه در تورنتو نسبت به مهاجران چینی یا هر کسی که شبیه چینی ها به نظر بیاید، دامن زده است. 

جاستین ابگیل یو، یک شهروند فیلیپینی-کانادایی است که در حالی که در پارکی حوالی خیابان بیویو و شپرد مشغول کتاب خواندن بود مورد سوء رفتار یک کانادایی قرار گرفت. این زن سفید پوست که خود را معلم مدرسه نزدیک پارک معرفی کرد، یو را متهم به نشستن در فضای اختصاصی مدرسه کرد و او را تهدید کرد اگر فورا محل را ترک نکند با پلیس تماس خواهد گرفت. او سپس تابلوهای لطفا وارد فضای مدرسه نشوید را به یو نشان داد و گفت شاید هم اصلا انگلیسی بلد نیستی! برگرد برو چین.

یو می گوید در حالی که از این رفتار و ناسزاهایی که به من گفت گیج شده بودم نمی دانستم باید آن محل را ترک کنم یا نه. من کار اشتباهی نکرده بودم و جایی نشسته بودم که همیشه آدم های زیادی تردد می کنند. بورد مدارس تورنتو در حال بررسی است تا مشخص شود آیا این زن واقعا از معلمان مدرسه نزدیک پارک و یا اصلا معلم بوده است یا خیر. 

یو که خود صاحب مجله ای مختص کانادایی هایی است که اصالتا متعلق به کشور دیگری هستند، می گوید این زن پس از ده دقیقه که کنار نرده های مدرسه قدم زد تا من محل را ترک کنم فریاد کشید همه چینی ها را باید زندانی کنند. یو می گوید: از این همه نفرتی که در کلام او بود متعجب شدم و بیشتر از آن نگران بودم اگر او واقعا یک معلم باشد چه تاثیر مسمومی بر ذهن و روح کودکان نسبت به اقلیت ها، سیاهان، و بومیان خواهد گذاشت.

یو می گوید واقعیت تلخ این است که حرف های این شهروند کانادایی فقط مختص او نیست و نشان از نژاد پرستی سیستماتیک در کشور دارد. هرچند اخراج فردی با این طرز فکر یک ضرورت است اما من انتظار دارم بورد مدارس بیشتر به آموزش های ضد نژاد پرستی برای معلمان توجه کند. 

 

 

دولت استانی انتاریو هفته گذشته اعلام کرد تحریم معلمانی که رفتارهای نژاد پرستانه از آنها سر بزند با سختگیری بیشتری انجام خواهد شد. همچنین تا پایان سال آموزش هایی در این زمینه برای معلمان در نظر گرفته شده است. یو گفت: معلوم نیست در حال حاضر چند نفر دیگر با این طرز فکر پست و سمتی در اختیار دارند و با استفاده از قدرت خود به جوامع اقلیت ضربه می زنند.

او گفت: با وجود اینکه این تجربه برایم به شدت تکان دهنده بود تصمیم گرفتم درباره آن حرف بزنم چون سکوت ما باعث تشدید این گونه رفتارها می شود

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید