اخباراخبار کانادا

انسان های مبتلا به سندرم داون، موجودات در خطر و نیازمند حمایت

تورنتو- دیلان هارمن، 20 ساله بازیگر اهل تورنتو می باشد که بیشتر به خاطر ایفای نقش در فیلم مستقل و برنده جایزه The Rainbow Kid و حضور در برنامه های تلویزیونی Raising Hope و Murdoch Mysteries مشهور می باشد. کانال آنلاین او به نام Dylan Kurosaki چهارصد و 25 عضو دارد. او همچنین از نظر انجمن کانادایی سندرم داون، موجودی در خطر محسوب می شود. درست مانند خرس های قطبی که دیلان در کمپین جدید سازمان لباس و ماسک آن را پوشیده است.

با کاهش 30 درصدی تعداد متولدین با سندرم داون در بسیاری از کشورها، از جمله آمریکا و به صفر رسیدن آن در برخی دیگر از کشورها به دلیل غربالگری ژنتیکی قبل از تولد، انجمن کانادایی سندرم داون، اطلاع رسانی، آموزش، تامین بودجه و مسکن برای این اعضای جامعه را ضروری می داند و به همین منظور کمپین Endangered Syndrome را راه اندازی کرده است.

سندرم داون، اختلالی ژنتیکی است که به دلیل حضور تمام یا بخشی از یک کروموزوم اضافی در جفت کروموزوم 21 به وجود می آید و در اصطلاح علمی تریزومی 21 نامیده می شود. این بیماری دارای علائم مختلف از جمله ناهنجاری های عمده یا خفیف در ساختار یا عملکرد ارگان ها، مشکلات یادگیری و نیز محدودیت و تاخیر رشد و نمو می باشد. نام این سندرم از نام یک پزشک انگلیسی به نام جان لانگدان داون گرفته شده است که برای اولین بار آن را در سال 1866 توصیف نمود. افراد مبتلا به سندرم داون توان ذهنی پایین تر از حد میانگین دارند و به طور معمول دچار ناتوانی ذهنی خفیف یا متوسط می باشند.  

انجمن کانادایی سندرم داون به کمک یکی از وکلای متخصص در محیط زیست در صدد افزودن مبتلایان به سندرم داون به فهرست بین المللی <موجودات در خطر> یا Red List of Threatened Species می باشد.

کمپین سال گذشته انجمن به نام  Anything but Sorry با هدف ایجاد فضای لازم برای باز کردن باب گفتگو در مورد داشتن فرزند مبتلا به سندرم داون راه اندازی شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0