اخباراخبار کانادا

اندرو شیر: لیبرال‌ها خطر مهاجرین غیرقانونی را، جدی بگیرند

اندرو شیر رهبر حزب محافظه‌کار کانادا، می‌‌گوید نخست وزیر جاستین ترودو، یکی از تفرقه‌اندازترین نخست‌وزیرها، در تاریخ کانادا است. شیر در گفتگویی که بتازگی با خبرگزاری رسمی کانادا (Canadian Press) داشته، از نخست وزیر و حزب لیبرال انتقاد کرد و گفته که آنها به هر کسی که، هر کدام از ابعاد سیستم مهاجرپذیری کانادا را به نقد بکشد، توهین می‌کنند و بر او اسم می‌گذارند. او می‌گوید اینکه افرادی را، صرفا برای ابراز نگرانی آنها، از ورود غیرقانونی مهاجران از مرز به منظور پناهندگی در کانادا، با نام‌های انسان غارنشین و یا نئو نازی بخوانیم، بی‌انصافی است.

شیر توضیح می‌دهد که چنین برخوردهایی، موجب می‌شود که کانادایی‌هایی که پرسش‌های صادقانه‌ای در این مورد دارند، از دولت دلسرد شوند و حمایت‌ها از پناهندگان حقیقی را نیز، کاهش خواهند داد.  

چند روز پیش از این سخنان شیر، نخست وزیر در گفتگویی با خبرگزاری رسمی کانادا، گفت که شیر و حزب محافظه‌کار در تلاشند که ترس عمومی از مهاجرین را افزایش دهند و این بازی خطرناکی است.

با این همه، هر دو رهبر مصرانه گفته‌اند که تلاش می‌کنند جو عمومی را مثبت نگاه دارند و با پیام‌هایی انرژی‌بخش، به سوی انتخابات بعدی حرکت نمایند. با این حال، هر دو این رهبران، همچنان به حمله به یکدیگر ادامه می‌دهند و یکدیگر را متهم می‌کنند که افکاری خطرناک بر کانادا، در سر می‌پرورانند.

رهبران حزب محافظه کار، پس از شکست در انتخابات سال 2015، اقرار کردند که منفی‌گرایی آنها در مناظرات و تبلیغات شان، یکی از دلایل این شکست بوده و تعهد کردند که در انتخابات آینده، رویکرد مثبت‌تری ارائه دهند. شیر خود نیز، در گفتگویی که همان زمان با رسانه‌ها داشت، گفت که حزبش از اشتباهات گذشته درس گرفته است.

 

 

اما چنین توهین‌ها و نامگذاری‌هایی، گرچه به صورتی خفیف‌تر در میان محافظه‌کاران نیز روی می‌دهد. برای نمونه میشل رمپل نماینده کلگری، چندی پیش، احمد حسین وزیر مهاجرت را در توییترش جوجه خواند!

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *