Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / انجمن پزشکی کانادا: آی یو دی بهترین ابزار پیشگیری از بارداری زنان نوجوان!

انجمن پزشکی کانادا: آی یو دی بهترین ابزار پیشگیری از بارداری زنان نوجوان!

تورنتو- به توصیه انجمن متخصصین اطفال کانادا، زنان نوجوانی که رابطه جنسی دارند و مایل به جلوگیری از بارداری ناخواسته می باشند، می توانند از ابزار جلوگیری از بارداری به نام  آی یو دی IUD)) به عنوان بهترین گزینه استفاده کنند.

این ابزارهای پیشگیری از بارداری که با نام IUD یا IUS شناخته می شوند، ابزار T شکل کوچکی هستند که در داخل زهدان قرار گرفته و می توانند 99 درصد از بارداری جلوگیری کنند. در حالی که میزان تاثیر قرص های ضد حاملگی 91 درصد می باشد. آی یو دی مورد تایید سازمان جهانی بهداشت بوده و یکی از پرمصرف ترین و رایج ترین وسایل پیشگیری از بارداری است.

وجود IUS یا intrauterine systems در رحم با انتشار مقدار اندکی هورمون، محیط داخل رحم را برای بارداری نامناسب می کند و سبب آسیب دیدگی یا تخریب اسپرم و تخمک می شود. هر دوی این ابزار پیشگیری از بارداری می توانند به مدت طولانی در بدن باقی بمانند و یا به خواست فرد، توسط پزشک از بدن خارج شوند.

در حال حاضر دو نوع ابزار زهدانی پیشگیری از بارداری وجود دارد؛ در یک نوع مقدار کمی فلز مس و در نوع  دیگر پروژستین یا فرم مصنوعی هورمون پروژسترون تعبیه شده است. محل اصلی قرار گرفتن آن در حفره رحم است. IUD فلزی زودتر از 5 تا 10 سال به تعویض نیاز ندارد. اما عمر      IUS ها بین 3 تا 5 سال است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *