علم و دانش

انجام آزمایشی طولانی ترین پرواز جهان از نیویورک به سیدنی 

شرکت هواپیمایی استرالیایی Qantas، با هواپیمای Boeing 787-9 Dreamliner، پرواز 19 ساعت و 16 دقیقه ای از نیویورک به سیدنی – استرالیا را با موفقیت انجام داد. 

این پرواز با هدف بررسی تاثیرات پروازهای بالای 12 ساعت بر روی بدن انسان انجام شد. 

در جریان پرواز آزمایشی، امواج مغزی خلبان و کمک خلبان، سطح ملاتونین و هوشیاری مسافران و خدمه پرواز اندازه گیری شد. همچنین کلاس تمرینات بدنی برای مسافران برگزار شد. 

پرواز مورد اشاره تنها با 49 مسافر انجام شد، تا وزن هواپیما برای مسافت 9 هزار و 500 مایلی کاهش یابد و نیاز به سوخت گیری مجدد نباشد. 

 

 

پژوهشگران دو دانشگاه در استرالیا، وظیفه مونیتور نمودن داده های پزشکی مسافران و خدمه را به عهده داشتند. بلافاصله پس از سوار شدن مسافران به هواپیما در ساعت 9 شب در نیویورک، از مسافران خواسته شد تا ساعت هایشان را با ساعت سیدنی تنظیم کنند، که در آن زمان ظهر بود. 

سپس امکانات ورزشی، کافئین و غذاهای تند در اختیار مسافران قرار داده شد تا بتوانند تا فرا رسیدن شب (به وقت سیدنی) بیدار بمانند. در آن زمان، غذای حاوی کربوهیدرات برای مسافران سرو شد و از آنها خواسته شد تا از صفحه مونیتور خودداری کنند. روشنایی کابین هواپیما نیز کاسته شد تا مسافران راحت تر به خواب بروند. 

پروفسور ماری کارول، از دانشگاه سیدنی که در پرواز حضور داشت، احساسش را عالی توصیف کرد و گفت: به این روش، مسافران روزشان را به صورت عادی آغاز کرده و خواب شبانه شان هم نرمال خواهد بود. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!