صفحه اصلی / دنیای مد / انتقاد نائومی کمپبل از فرایند انتخاب مدل ها بر حسب تعداد طرفدارانشان در اینستاگرام

انتقاد نائومی کمپبل از فرایند انتخاب مدل ها بر حسب تعداد طرفدارانشان در اینستاگرام

behzad-azizi

نائومی کمپبل، سوپرمدل مشهور انگلیسی، انتقادات خود را متوجه کندال جنر و جی جی حدید کرده است که در اینستاگرام پیروان بسیار زیادی دارند. او معتقد است که موفقیت مدل های جوان در عرصه مد، عادلانه نیست.

وی گفت: استخدام مدل ها به دلیل محبوبیت آنها در اینترنت درست نیست. اینطور به نظر نمی رسد که آنها برای چنین موفقیتی زحمت کشیده باشند.

کمپبل 46 ساله، علیرغم شهرتی که در سال های آخر فعالیت اش در عرصه مد به دست آورد، به عنوان یکی از معدود مدل های سیاهپوست، با کم لطفی و بی توجهی روبرو بود.

وی در گفتگو با خبرنگار GQ گفت: دستمزد من از همتایانم به مراتب کمتر بود. در حالی که مجبور بودم برای درآوردن همان مقدار پول، سه برابر بیشتر کار کنم. در طول دوران کاری ام با بی توجهی روبرو بودم. حتی امروز هم حرف های زیادی بر علیه خودم می شنوم. شنیدم که می گویند مدل سیاهپوست نباید محصولات بهداشت پوست را تبلیغ کند چون کسی آنها را نخواهد خرید. یعنی چه؟ آیا فقط زنان سفیدپوست محصولات زیبایی می خرند؟

کمپبل همچنین دوستش کریستی تارلینگتون را به خاطر امتناع از کار مدلینگ در صورتی که شرکت هر دویشان را استخدام نکند، تحسین کرد و گفت: او هم اتاقی من بود. اگر به خاطر کریستی نبود، مدلینگ نمی کردم. او واقعا انسانی سخاوتمند با روحی بزرگ است. باید بگویم که اعضای گروهمان، همیشه از همدیگر حمایت کرده ایم. بعضی از طراحان با مدل سیاهپوست کار نمی کنند، اما کریستی به آنها می گوید اگر نائومی را در شویتان به کار نگیرید، ما هم کار نمی کنیم. مدل های هم دوره ای من، هرگز رقیب همدیگر نبودند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *