اخباراخبار کانادا

انتقاد مردم از اداره گذرنامه کانادا بابت تشویق مردم به دریافت پاسپورت در شرایط پاندمی 

 

 

کانادا- به نقل از گلوبال نیوز: کانادایی ها پس از انتشار توییت Passport Canada و تشویق مردم به دریافت پاسپورت برای سفر زمستانی علیرغم پاندمی کروناویروس، انتقادات خود را متوجه این اداره کرده اند. 

توییت بعدازظهر جمعه اداره گذرنامه کانادا، مردم را به درخواست گذرنامه ترغیب کرد. در این پیام آمده بود: آیا در حال برنامه ریزی برای تعطیلات زمستانی هستید، ولی گذرنامه معتبر ندارید؟ منتظر نمانید. همین حالا اقدام کنید!    

این توییت علیرغم توصیه های دولت فدرال منتشر شده که طی چند ماه گذشته کانادایی ها را به دلیل ادامه پاندمی از سفرهای غیرضروری به خارج از کشور برحذر داشته است. 

 در وب سایت دولت آمده است: از آنجا که دولت های خارجی محدودیت های سخت مسافرتی را اعمال می کنند و همچنین به دلیل محدود بودن گزینه های حمل و نقل، ممکن است برای بازگشت به کانادا با مشکل روبرو شده و مجبور شوید برای مدت نامشخص در خارج از کشور بسر ببرید. 

 

 

دولت همچنین به کانادایی ها توصیه کرده است تا اطلاع ثانوی از سفر با کشتی های تفریحی خودداری نمایند. 

در ماه مارچ، در اوج موج اول پاندمی، کانادا مرز زمینی خود با ایالات متحده و بسیاری از فرودگاه ها را بر روی پروازهای بین المللی بست. 

توییت Passport Canada در حالی منتشر شده که بسیاری از کشورها، از جمله کانادا با موج دوم پاندمی دست به گریبان می باشند. 

از زمانی كه ويروس برای اولين بار در ووهان- چين تشخيص داده شد،1,314,584  نفر در جهان به دلیل ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده اند. 

کاربران توییتر سریعا توییت Passport Canada را زیر سوال بردند. یکی از کاربران نوشت: اکثر مردم قادر به ملاقات با اقوام و بستگان خود که در استان های دیگر زندگی می کنند، نیستند. اما هنوز مردم می توانند برای تعطیلات زمستانی به خارج از کشور سفر کنند؟ گمان می کردم سفرهای غیرضروری/تفریحی از کانادا محدود شده است؟ 

کاربر دیگری نوشت: هیچ کس نباید به تعطیلات برود!

لازم به ذکر است که خبرنگاران گلوبال نیوز، برای دریافت نقطه نظرات وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا به آن وزارتخانه مراجعه، ولی پاسخی دریافت نکرده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست