اخباراخبار کانادا

انتقاد دولت انتاریو از شهردار به دلیل عدم مبارزه با خشونت مسلحانه در تورنتو

تورنتو- داگ فورد، رئیس دولت انتاریو با انتشار نامه سرگشاده از جان توری (شهردار تورنتو) انتقاد کرده و مدعی شد که توری برای مبارزه با خشونت مسلحانه و فعالیت باندهای خلاف اقدام نمی کند.

فورد در نامه خود به بودجه 25 میلیون دلاری دولت انتاریو برای تامین ابزارها و منابع لازم جهت مبارزه با خشونت مسلحانه اشاره کرده و در عین حال به لزوم انجام اقدامات بیشتر تاکید کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: شما به عنوان شهردار قدرت طرح این مساله در شورای شهر و اختصاص بودجه مشابه آنچه ما در نظر گرفته ایم را دارید و بایستی به ساکنان تورنتو ثابت کنید که شهرداری نیز مانند دولت انتاریو مساله مبارزه با اسلحه و باندهای سازمان یافته خلاف را جدی تلقی می کند.

فورد در نامه خود همچنین از تلاش شهرداری برای طرح چالش حقوقی بر علیه تصمیم دولت انتاریو مبنی بر کاهش اعضای شورای شهر از 47 نفر به 25 نفر، انتقاد کرد و گفت: این که شما به جای اختصاص منابع مالی بیشتر برای مبارزه با اسلحه، نشست اضطراری را برای دفاع از شغل سیاستمداران برگزار می کنید، نشان دهنده کوتاهی و قصور شما است! بار دیگر از شما می خواهم که موضوع مبارزه با اسلحه و اختصاص بودجه به آن را در شورای شهر مطرح نمایید. شما به عنوان شهردار قدرت فراخوان اعضای شورا به جلسه اضطراری شورای شهر را دارید.

او در پایان نامه آورد: ساکنان تورنتو نباید برای اقدام قاطع مسوولین جهت مبارزه با خشونت مسلحانه، منتظر پایان انتخابات آتی شهرداری بمانند.

و اما پاسخ شهردار تورنتو به نامه داگ فورد: جان توری می گوید که هم به صورت علنی و هم خصوصی و در جریان ملاقات جمعه گذشته با داگ فورد، قول اختصاص بودجه را داده است. توری افزود: موضوع دیگری که به اطلاع رئیس دولت رساندم این بود که نمی توانیم در جلسه یا نشست اضطراری که در مورد کاهش تعداد اعضای شورای شهر برگزار می شود به موضوع خشونت مسلحانه بپردازیم، چون بر اساس قوانین و مقررات شهرداری، در هر جلسه اضطراری فقط بایستی به یک موضوع یا مورد رسیدگی شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0