اخباراخبار کانادا

انتقاد ترودو از اندرو شیر بابت عدم حضور در راهپیمایی دگرباشان جنسی در ونکوور

ونکوور- در راهپیمایی سالانه Pride Parade ونکوور که یکشنبه گذشته انجام شد، جاستین ترودو در کنار جاگمیت سینگ (رهبر حزب نیودموکرات) و الیزابت می (رهبر حزب سبز) حضور یافت. اما اندرو شیر (رهبر حزب محافظه کار) غایب بزرگ بود. 

ترودو با استفاده از این فرصت، حداقل در دو نوبت از عدم حضور رقیب سیاسی اش در راهپیمایی انتقاد کرد و گفت: حضور در این راهپیمایی برای نشان دادن حمایت مان از حقوق بشر و کانادایی ها مهم است. باعث تاسف است که هنوز برخی از رهبران سیاسی که مایلند سمت نخست وزیر را به دست بیاورند، در کنار اعضای جامعه دگرباشان جنسی قرار نمی گیرند.

ترودو چند دقیقه بعد، مشخصا از اندرو شیر نام برد و گفت: امیدور بودم اندرو شیر اینجا باشد و حمایت خود را از نوجوانان دگرباش جنسی قربانی قلدری ساکن مناطق دورافتاده ابراز کند. اما من اینجا هستم. 

دنیل شو، منشی رسانه ای اندرو شیر در واکنش به این انتقادات با ارسال ایمیلی نوشت: حزب محافظه کار کانادا دارای سابقه درخشان در مبارزه برای احقاق حقوق و محافظت از تک تک کانادایی ها، از جمله اعضای جامعه دگرباشان جنسی می باشد. راه های مختلفی برای حمایت از این جوامع وجود دارد. حفاظت از حقوق همه کانادایی ها صرفنظر از نژاد، جنسیت و گرایش جنسی حیاتی است. 

اندرو شیر طی مصاحبه سال گذشته با Globe and Mail تاکید کرد که از جامعه دگرباشان جنسی حمایت می کند و حمایت اش را با درخواست از دولت جهت محکوم کردن سرکوب همجنسگرایان در روسیه ابراز کرده است، اما برگزاری راهپیمایی سالانه را ضروری نمی داند. شیر گفت: همه در راهپیمایی شرکت نمی کنند. راه های دیگری برای حمایت از اعضای جامعه وجود دارد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان