صفحه اصلی / مقالات / انتظار کشیدن سخت ترین قسمت برای امیدواران به کورتاژ و بارداران

انتظار کشیدن سخت ترین قسمت برای امیدواران به کورتاژ و بارداران

behzad-azizi

برخی از زنان کانادا هستند، که انتظار کشیدن شان اهمیتی ندارد. اما بعضی از زنان کانادایی هم وجود دارند، که انتظار کشیدن شان به ویژه دهشتناک می باشد. بگونه ای که مرتب در موردشان گزارش داده می شود.

مثلا در پانزدهم اوت خبرگزاری کانادا (Canadian Press) در باره زنی 29 ساله خبر داد که ناکامی در پیشگیری از بارداری اش به کورتاژی منجر شد، که می خواست انجام دهد. اما این کورتاژ به اندازه کافی به سرعت صورت نگرفت. چراکه دو ماه برای آن انتظار کشید، که به گفته خودش انتظاری طولانی بود. رسانه های اصلی کشور در مورد این زن گزارش دادند. گزارشی که تیتر اصلی آن این بود: دسترسی به کورتاژ در نوواسکوشیا از بدترین ها در کانادا به شمار می رود.

 

البته زنان همواره تصمیم خود مبنی بر کورتاژ را عمل می کنند. اما ناراحتی صبر کردن اصل ماجرا است. زیرا زنان دیگری هم هستند، که منتظرند. زنانی که در انتظار بارداری به سر می برند. براساس اعداد و ارقام موجود در حال حاضر اینگونه زنان می کوشند، در سنین بالاتر بچه دار شوند. اما زمان به نفع آنها کار نمی کند. البته آنها در مورد زنان دیگر آگاهی دارند، که موفق شده اند از 42 تا 45 سالگی باردار شوند. همین آگاهی سبب می شود، آنها نیز دست به اقدام مشابه بزنند. به همین سبب ویتامین مصرف می کنند، از طب سوزنی بهره می برند، تخمدان های خود را تحریک می کنند، مکمل های هورمونی می خورند، برنامه غذایی خویش را تغییر می دهند،… و صبر پیشه می نمایند.

 

برای برخی از زنان عدم باروری دردناک، و هر اعلام بارداری دیگران مانند خنجری بر قلب شان است. بنابراین دو ماه انتظار صرفا تحقق یک رویا می باشد.

 

اما از دیگر سو انتظار برای کورتاژ بسیار بسیار بد است. زیرا منتظر برای لقاح در مورد زنان علاقمند به باردای، بسیار خواستنی تر است. بنابران گنج یک زن، برای زنی دیگر تحمیل و تکلیف محسوب می شود. آیا انسان نمی داند، که کل قضیه به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد؟ بنابراین نباید از هیچ یک از این دو گروه زنان، پرسید چرا؟ زیرا هر دلیلی، دلیل خوبی است. و نباید گذاشت آن زنان منتظر بمانند. چون آنگونه که خودشان می گویند، این انتظار کشیدن سبب می شود، احساس شرم کنند.

 

البته انتظار طولانی برای کورتاژ سبب پیچیدگی های وحشتناک در به دنیا آوردن بچه هم می شود. زیرا در اوایل نخستین سه ماه فرد می تواند به آسانی فریب بخورد، و نداند آیا واقعا باردار است، یا نیست؟ اما هر زنی می داند، که نهایت قضیه تولد بچه است. به همین سبب کورتاژ باید به سرعت انجام شود. زیرا در هفته دوازدهم بارداری های خواسته، مادران مشتاق می آموزند، چگونه انگشتان بچه شان باز و بسته می شود. همچنین دهان بچه چگونه حرکات مک زدن را انجام می دهد. بنابراین بهتر است پیش از آن که انگشتان شروع به باز و بسته شدن کنند و مادر بفهمد جنین 12 هفته ای چگونه حرکات مک زدن را انجام می دهد، کورتاژ صورت بگیرد.

وقتی خبرگزاری کانادا گزارش داد که دسترسی به کورتاژ در نوواسکوشیا از بدترین ها در کانادا به شمار می رود، هواداران دسترسی به کورتاژ خاطرنشان کردند، که باید بر گفته های این هواداران تاکید بیشتری می شد. زیرا برای آن ها هیچ کورتاژی وجود ندارد، که نباید زودتر صورت می گرفت. مثلا در مورد دختر 12 ساله ای که در نیوفاندلند به سرعت کورتاژ و دوباره کورتاژ  شد، مساله این بود که مورد دست درازی جنسی پدر ناتنی اش قرار می گرفت. اما فرصتی برای سوال و جواب نبود.

 

همچنین از فعالیت های در پیوند با کورتاژ در نوااسکوشیا هیچ اطلاعاتی در دست نیست. البته گاهی در پاراگراف چهارم و یا آخر ماجرا را می فهمیم. یعنی به نظر نمی رسد در نوااسکوشیا آمارهای در پیوند با زمانی که طول می کشد تا یک زن پس از ارجاع به پزشک مربوطه کورتاژ  شود، نگهداری شوند. بااینهمه ماجرا از طریق عناوین خبرها در مورد بدترین زمان انتظار برای کورتاژ در کانادا آغاز شد.

 

زیرا آنچه هواداران کورتاژ می خواهند این است، که به خواسته موردنظر خود دست پیدا کنند، و از آن بهره مند شوند. زیرا کورتاژ تصمیمی بسیار مشکل است. در عین حال آن ها می خواهند در مورد این تصمیم هیچ گونه بازتاب، هیچ گونه انتظار، و زمانی برای گرفتن آن، مطلبی رسانه ای تهیه نشود. برای نمونه ماجرای ملانی مکنزی به سرفصل مقاله های خبرگزاری کانادا تبدیل شد. و حالا خودش می گوید: آن بدترین دو ماه زندگی من بود.

 

البته تنبیه شدن احساسی است، که گاهی به زنان عقیم هم دست می دهد. کمااینکه از خود می پرسند، آیا کار غلطی انجام دادم؟ چرا بارداری برای من رخ نمی دهد؟ مثلا اگر زنی در گذشته کورتاژ کرده باشد، برایش انتظار جهت باردار شدن بیش از هر چیز تنبیه به شمار می رود. بااینهمه زنان باز هم باردار می شوند، و کورتاژ می کنند. برخی از آنان هم برای لقاح انتظار می کشند. اما وقتی که تمامی آن مراحل را پشت سر می گذارند، نفس شان را در سینه حبس می کنند، تا نوزادشان به دنیا بیاید.

 

زمانی که زنان در انتظار بارداری هستند، اجازه ندارند چیزی بگویند که در هنگام خواندن تیتر خبرهای در مورد کورتاژها سبب آسیب دیدن اقدام کنندگان به این کورتاژها بشود. زیرا بسیاری از زنان کانادا انتظار می کشند. اما تنها یک گروه از آنها لابی بزرگی دارند، و بقیه می توانند منتظر بمانند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *