اخباراخبار کانادا

انتظار پنج ساله مرد انتاریویی برای عمل جراحی

کینگستون/انتاریو- بیل باگیان از سال 2014 به این سو در انتظار عمل جراحی بسر می برد تا از شر درد و رنج ناشی از بیماری urethral stricture خلاص شود. عارضه تنگ شدن مجرای ادرار در اثر مصدومیت، عفونت و التهاب ایجاد می شود. 

او از آن زمان به این سو، چندین بار تا آستانه عمل جراحی رفته ولی هر بار عمل به تعویق افتاده است. 

یکشنبه گذشته، باگیان در اتاق هتلش بی صبرانه منتظر عمل جراحی بود که برای روز بعد برنامه ریزی شده بود. اما تماس تلفنی از بیمارستان او را بار دیگر ناامید کرد. از بیمارستان اعلام شد که عمل جراحی مجددا کنسل شده است. 

مرد 57 ساله ساکن کینگستون، در سال 2013 مبتلا به بیماری تشخیص داده شد. او در آن هنگام در اثر مصدومیت در سانحه رانندگی حقوق و مزایای از کار افتادگی دریافت می کرد. یک سال بعد، عفونت مثانه شدیدتر شد، تا کاتتر (catheter) یا لوله نازک، معمولا بلند و قابل انعطاف در مثانه اش قرار داده شود. 

متاسفانه علیرغم اقدامات درمانی، چندین بار در فاصله 2014 تا 2018، عمل لوله گذاری تکرار شد، اما عفونت درمان نشد. او که در لیست انتظار عمل جراحی بسر می برد، در سال 2015 به پزشک متخصص معرفی شد و بهار 2016 با دکتر کنراد ماسیژوسکی ملاقات کرد. ماسیژوسکی اعلام کرد که عمل جراحی 4 ساعته را انجام خواهد داد. دسامبر 2016، تاریخ عمل بهار یا پاییز 2017 اعلام شد. اما طی 9 ماه بعد از آن خبری از دکتر نبود. تا اینکه بالاخره اکتبر 2017 از مطب ماسیژوسکی شنید که در وارد کردن نام باگیان در لیست انتظار اشتباه رخ داده بود و بایستی تا ژانویه سال 2018 صبر کند. 

 

 

برای کوتاه کردن سخن، اینکه باگیان همچنان منتظر قعطی شدن تاریخ عمل جراحی است. 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0