Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / مقالات / انتظار مشتاقانه برای پیدایش نسل بعدی ابرقهرمانان  کانادایی

انتظار مشتاقانه برای پیدایش نسل بعدی ابرقهرمانان  کانادایی

گری بائولر- رسانه تروی

دنیای مارول که محل به وقوع پیوستن رخدادهای در پیوند با ابرقهرمانان کتاب های مصور آمریکایی مانند مرد عنکبوتی، مرد آهنی و… است، دارد گروهی از ابرقهرمانان نوینی را به صحنه می آورد، که اهالی شمال کانادا و از قبایل مردم نخستین کشور ما هستند.

مثلا به زودی در این کتاب ها شاهد شیرین کاری ها و دلیری های آمکا یا اسنوگارد/ نگهبان برف خواهیم بود، که نوجوانی از قبیله اینویت و ساکن پانگنیرتانگ اقلیم نونووت است. نوجوانی مستقل و دلیر که می تواند با یاری سیلا، روح راهنمای خود، به شکل حیوانات درآید. شگردی که در نبرد با موجودات خبیث و بدذات، و مبارزه با چالش های پیش روی جوانان امروزی، بسیار مفید است. آمکا احتمالا نخستین نوجوان مونث کانادایی خواهد بود، که در دنیای مارول حضور خواهد داشت.

البته در این دنیا شمار قهرمانان کانادایی کم نیست. مثلا می توان به ساسگوآچ استاد رشته علوم دانشگاه مک گیل اشاره کرد، که پس از قرار گرفتن در معرض پرتوهای گاما به هیولا تبدیل شده است. در عین حال آن هایی که حافظه درازمدت شان قوی می باشد، می توانند کاپیتان جانی کانوک/ کانادایی را به یاد بیاورند، که در جنگ جهانی دوم برعلیه نازی ها می جنگید. آقای کانوهد دیگر نمونه از این دست به شمار می رود. حتی ابرمرد/ سوپرمن هم گرچه در سیاره (تخیلی) کریپتون به دنیا آمده و در اسمالویل بزرگ شده، اما مخلوق جو شاستر هنرمند کانادایی است.

بااینهمه فهرست طولانی ابرقهرمانان کانادایی کتاب های مصور مورد اشاره، بدون ذکر نامی از نورت استار/ ستاره قطبی کامل نمی شود. مرد همجنسگرا و تروریست پیشین اهل کبک که… در مورد این مرد  از جمله به ما گفته شده، ازدواج وی نخستین عروسی همجنس ها در سرزمین کتاب های مصور بوده است.

البته با وجود این همه ابرقهرمان در کتاب های پیشین مارول، پیدایش آمکا نیز امری کاملا ضروری بود. زیرا همه به قهرمان نیاز دارند.

در عین حال زمان آن فرارسیده که برای کل کشور کانادا نیز، گروهی از شخصیت های قوی دیگر پا به صحنه بگذارند، و با سبک ویژه و تعهد خویش به مشکلات موجود حمله کنند. مثلا در کشور ما به <مرد لوله های نفتی> نیاز مبرمی وجود دارد، تا بتواند در برابر اعتراض های دیوید سوزوکی و گروه فعالان محیط زیست وی عرض اندام کند. دوست دارم شاهد بخشی باشم، که این مرد با نفس قدسی خود تظاهرکنندگان معترض را متفرق نماید. همچنین با چشمانی که از نفت- ماسه های سمی نیرو گرفته، دفاتر صلح سبز را به آتش بکشد.

جای <دختر دادوستد بین استان ها> نیز خالی است، که با قدرت خویش موانع مصنوعی اقتصادی را از بین ببرد، تا مشروبات الکلی، شیر و سایر کالاها، به راحتی و در جوی آزاد از این مرزها عبور کنند. این دختر که دشمن قسم خورده <آقای مدیریت تدارکات> خواهد بود، می تواند با این گونه اقدامات خویش به زودی سبب کاهش قیمت ها شود. همچنین جابه جایی آزاد کالاها و خدمات در سراسر کانادا را ترویج کند.

آخر ما باید چه مدت دیگری صبر کنیم، که کشورمان درون مایه <پسر پوزش نخواه> خود را نشان دهد؟ زمانی که او از گفتن اینکه در گذشته اقداماتی کرده و سبب گمراهی شده، خودداری نماید، قلب کدام کانادایی میهن دوستی از شادی پر نخواهد شد؟

قهرمانی که وقتی برخی بگویند: من خواهان پوزش برای سیستم مدارس شبانه روزی اقوام نخستین هستم!

پاسخ بدهد: خیر، دولت ما آنچه را در توانش بود، با آن منابع محدود و شرایط مشکل انجام داد.

یا اینکه وقتی کسی خاطرنشان کند: من خواهان پوزش برای اشتباه خواندن جنسیتم، و استفاده از ضمیر غلط برای خودم می باشم.

قهرمان پابرجا و پشیمان نشده ما در جواب بگوید: خیر! نمی توانم چنین کاری را بکنم. زبان زور برخلاف قانون اساسی است.

دارم مشاهده می کنم، که موج غیرقابل کنترلی از فیلم های جدید نت فلیکس به سویمان روان می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *