صفحه اصلی / اخبار / انتشار کتاب مصور برای اطلاع رسانی در مورد آزار جنسی زنان مهاجر

انتشار کتاب مصور برای اطلاع رسانی در مورد آزار جنسی زنان مهاجر

تورنتو- کتاب مصوری که ماه گذشته با هدف اطلاع رسانی در مورد سوء استفاده جنسی از زنان مهاجر و پناهنده منتشر شده است، با استقبال بسیار خوب خوانندگان روبرو شده است و تقاضا برای مطالعه آن تنها به گروه های پناهنده و مهاجر محدود نمی شود.

کریتیکا گاش، از مسوولین شورای آژانس های خدمات رسانی به مهاجران (OCASI) و هماهنگ کننده امور زنان مهاجر قربانی خشونت جنسی می گوید: ما از خارج از استان، دیگر بخش های کشور و همچنین در سطح بین المللی نیز تقاضا دریافت کرده ایم. این میزان تقاضا، نشانه روشن نیاز مبرم به کمک به زنانی است که تازه به کشور وارد شده و به منابع محدودی دسترسی دارند. مشکل زبان و همچنین سواد محدود، سبب به انزوا رانده شدن این زنان و ادامه درد و رنج شان می شود.

بر اساس آمار منتشر شده، یک نفر از هر 3 زن کانادایی به نوعی از سوء استفاده یا خشونت جنسی رنج می برد.

گاش می افزاید: برخی از سازمان ها درخواست 500 نسخه از این کتاب به زبان های مختلف را دارند، که نشاندهنده نیاز مبرم می باشد.

این کتاب Telling Our Stories: Immigrant Women’s Resilience   نام دارد و توسط زنان مهاجر و پناهنده برای آنها نوشته شده است. هدف از انتشار آن قدرت بخشیدن به زنان قربانی و شکستن عواملی است که مانع گزارش شدن سوء استفاده و آزار می شود.

در این کتاب که 2 مارچ به بازار آمد، داستان 4 زن مهاجر که قربانی خشونت خانگی، سوء استفاده در محل کار و تجاوز شده اند را بیان می کند. این کتاب به صورت رایگان و به 11 زبان: فرانسه، انگلیسی، عربی، ارمنی، چینی، تامیل، اسپانیایی، اردو، دری، پنجابی و سومالی در دسترس می باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *