صفحه اصلی / اخبار / انتشار هشتاد هزار پیام از سوی کاربران روسی فیسبوک برای مداخله در انتخابات آمریکا

انتشار هشتاد هزار پیام از سوی کاربران روسی فیسبوک برای مداخله در انتخابات آمریکا

آمریکا- مسوولین فیسبوک می گویند که روس ها در طی دو سال گذشته برای اعمال نفوذ و مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، حدود 80 هزار آگهی و پست سیاسی را در این رسانه اجتماعی منتشر کردند. برآوردها نشان می دهند که این آگهی ها حدود 126 میلیون مخاطب آمریکایی داشتند، که تقریبا نیمی از جمعیت آن کشور می باشد. فیسبوک قبل از این تعداد مخاطبین و بینندگان آمریکایی این پیام ها و آگهی ها را به مراتب کمتر اعلام کرده بود.

توییتر نیز از وجود 2 هزار و 752 حساب مرتبط با روسیه، خبر دارد. این در حالیست که توییتر در ماه سپتامبر تعداد این حساب ها را 201  اعلام کرده بود. توییتر این حساب ها را بلاک کرده و اطلاعات مربوط به صاحبان آنها را در اختیار مقامات آمریکایی قرار داده است.

Alphabet Inc. متعلق به Google، نیز شاهد انتشار 4 هزار و 700 آگهی و پیام مرتبط با روسیه در جریان رقابت های انتخاباتی آمریکا بود.

مسوولین این سه شرکت، برای پاسخگویی به سوالات در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، در برابر اعضای سه کمیته وابسته به کنگره آمریکا حاضر خواهند شد.

از سوی دیگر دولت روسیه، هر گونه دخالت و اعمال نفوذ در رقابت های انتخاباتی را رد کرده است.

لازم به ذکر است که 80 هزار پیام و آگهی در فیسبوک در فاصله ژوئن 2015 تا آگوست 2017 منتشر شدند. اکثر این آگهی ها حاوی پیام های سیاسی و تفرقه افکنانه بودند.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *