علم و دانش

انتشار نتیجه بزرگترین مطالعه درباره کودکان تراجنسی

در بزرگترین مطالعه کودکان تراجنسی، دانشمندان 317 کودک 3 تا 12 ساله ترنس و 189 خواهر و برادر آنها و 316 کودک هم سوجنس (مترجم: فرد هم ‌سوجنس جنسیت خودش را منطبق بر اندام جنسی زمان تولدش می‌ داند و میان هویت جنسیتی ‌اش و اندام جنسی زمان تولدش تضادی نمی‌ بیند) شرکت دادند. شرکت کنندگان تراجنسی از نظر اجتماعی تغییر جنسیت داده بودند. به این معنی که بر اساس هویت جنسیتی شان زندگی می کردند و نه جنسیت زمان تولد.   

برای انجام مطالعه، محققان با خانواده هایی از آمریکای شمالی ملاقات كردند. سلین گلگز، پژوهشگر فوق دکترا از دانشکده روانشناسی دانشگاه واشنگتن، در گفتگو با نیوزویك گفت که آنها در مورد هویت جنسی با کودکان و والدین صحبت کردند. این شامل نشان دادن اسباب بازی های پسرانه و دخترانه مختلف و سؤال از بچه ها که کدام یک را ترجیح می دهند و همچنین سوال درباره اینکه چقدر خود را به پسران و دختران شبیه احساس می کردند. گروه کودکان هم سوجنس همان مراحل را طی کردند. 

تعجب آورترین یافته این بود که به طور کلی بچه های تراجنس و هم سوجنس در انتخاب هایشان شبیه  به نظر می رسند. گلگز گفت: این بدان معنی است که اگر داده های هر یک از شرکت کنندگان را می دیدم، نمی توانستم بگویم که آن کودک تراجنس است یا هم سوجنس. ما نزد کودکان تراجنس و هم سوجنس، نشانه های قوی از هویت و ترجیحات آنها را مشاهده کردیم. برای مثال، ما چند دختر تراجنس tomboy در مطالعاتمان داشتیم. دقیقا همانطور که دختران هم سوجنس tomboy داشتیم. 

مطالعه وی نشان می دهد كه در حقیقت، همه دختران ترانس یا دختران هم سوجنس نمی خواهند لباس های صورتی بپوشند یا با عروسک بازی كنند. 

گلگز اذعان داشت که این مطالعه محدود است زیرا همه کودکان از نظر اجتماعی جابجا شده اند و شرکت کنندگان در یک لحظه از زمان مورد مطالعه قرار گرفتند. تیم پژوهشی در نظر دارد هر سه سال یک بار مجدداً خانواده ها را مورد بازنگری قرار بدهد و پیشرفت شرکت کنندگان را ترسیم کند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0