صفحه اصلی / اخبار / انتشار طومار در کشور در مخالفت با اجرای قوانین شرع در کانادا

انتشار طومار در کشور در مخالفت با اجرای قوانین شرع در کانادا

تورنتو- به نقل از Debatepost.com: می توان با اطمینان خاطر گفت که کانادایی ها با قانون شرع مخالف هستند و از تمام توان خود برای جلوگیری از به اجرا در آمدن آن در خاک کانادا استفاده خواهند کرد. اخیرا طوماری در مخالفت با قوانین شرع تهیه و تنظیم شده و سر و صدای زیادی در سراسر کشور ایجاد کرده است. هزاران نفر از مردم تا به این لحظه آن را امضاء کرده و از هموطنان خود دعوت می کنند تا آنها نیز به این کمپین بپیوندند.

بسیاری از مردم از این موضوع اطلاع ندارند. ولی قوانین شرع قبل از این نیز در کانادا اجرا شده اند. هزاران نفری که برای فرار از قوانین شرع به کانادا آمدند، از مشاهده اجرا شدن این قوانین در کشور شگفت زده شده اند. در حالی که مردم به دلیل قوانین سکولار کاناداست که کشور را برای زندگی مناسب می دانند و نه قوانین شرع.  

با این حال، دولت انتاریو نظر دیگری داشته و از اجرا شدن قانون شرع در استان حمایت می کند. بر این اساس، رهبران جوامع مسلمان، امامان مساجد و وکلا می توانند در دادگاه حاضر شده و در مورد مسایل و اختلافات حکم بدهند. در حالی که هم اکنون نیز فشار بسیار زیادی بر زنان مسلمان وارد می شود. تحت قوانین سکولار کانادا نباید اجازه مداخله در فرایند قضایی داده شود.

طی سال های اخیر، اعتراضات بسیاری به قوانین شرع صورت گرفته و در مورد به خطر افتادن دموکراسی در صورت به اجرا در آمدن آنها، هشدار داده شده است. با این حال هستند کسانی که از اجرای این قوانین در کشور حمایت می کنند.

این مساله بایستی کانادایی ها را نگران کند. چراکه بر نظام حقوقی کانادا تاثیر خواهد گذاشت. در کشورهایی مانند سودان، عراق، ایران، افغانستان و عربستان سعودی، قوانین شرع حاکم هستند. کشورهایی که برای زندگی مناسب نمی باشند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *