مقالاتمقالات اجتماعی

انتشار جزئیات جدید از اجباری شدن ارائه گواهی واکسن در انتاریو

در حالی که تنها یک هفته تا اجباری شدن ارائه پاسپورت واکسن در رستوران ها، بارها، سالن های ورزشی، سینماها و سایر اماکن سرپوشیده غیر ضروری باقی مانده، دولت بالاخره دستورالعمل اجرای این قانون را برای صاحبان این کسب و کارها منتشر کرد.

از چهارشنبه آینده، 22 سپتامبر، مراجعینی که قصد برخورداری از خدمات غیر ضروری یاد شده را دارند باید پرینت یا نسخه PDF دیجیتال گواهی دریافت دوز دوم یکی از واکسن های مورد تایید اداره سلامت کانادا را همراه داشته باشند. در همین راستا، کسانی که نتوانند این گواهی را ارائه کنند از ورود به این اماکن منع خواهند شد مگر اینکه زیر 12 سال داشته باشند، گواهی پزشکی معافیت از واکسن را ارائه کنند، یا فقط برای چند دقیقه قصد حضور در آن مکان را داشته باشند. 

به نوشته بلاگتو، بر اساس قوانین جدید برای توقف کوتاه جهت خرید، پرداخت، گرفتن سفارش، یا استفاده از سرویس بهداشتی، نیازی به ارائه گواهی واکسیناسیون نخواهد بود. اما کسانی که تمایل دارند به مدت طولانی تری در این اماکن بمانند ملزم به ارائه گواهی واکسیناسیون و همچنین یک کارت شناسایی هستند. کارت شناسایی الزاما نباید عکس دار باشد اما مسئول کنترل مدارک، باید نام و تاریخ تولد گواهی واکسیناسیون را با کارت شناسایی انطباق دهد و دقت کند حتما 14 روز از زمان دریافت دوز دوم واکسن گذشته باشد. استفاده از فضاهای باز برای دریافت خدمات غیر ضروری مانند پاسیوی رستوران ها (به استثنای فضای باز کلاب ها)، مراکز درمانی، و فروشگاه های خوار و بار نیازی به ارائه گواهی واکسیناسیون ندارد.

دولت در نظر دارد از 22 اکتبر، فاز دوم طرح واکسن را با توزیع نسخه جدیدی از گواهی دیجیتال واکسن شامل کد QR آغاز کند.

صاحبان کسب و کار و مشتریانی که از دستورالعمل جدید دولت تحت قانون بازگشایی انتاریو تخطی کنند، جریمه خواهند شد.

تا کنون حدود 85 درصد جمعیت واجد شرایط انتاریو حداقل یک دوز و بیش از 78 درصد هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند.

با وجود اینکه با اعلام اجباری شدن واکسن، از هفته گذشته نرخ مراجعه برای دریافت واکسن افزایش یافته، هنوز نرخ واکسیناسیون به میزانی که دکتر کیران مور، پزشک ارشد انتاریو، برای خروج از فاز 3 بازگشایی لازم می داند نرسیده است.

دکتر کریستین الیوت، وزیر بهداشت انتاریو، ضمن اعلام دستورالعمل جدید، بر اهمیت نرخ بالای واکسیناسیون برای جلوگیری از پر شدن بیمارستان ها در عین باز ماندن مدارس و کسب و کارها تاکید کرد. او افزود: ضمن اینکه ما همه تلاش خود را برای ترغیب مردم به دریافت واکسن می کنیم، اجباری شدن واکسن باعث می شود افراد بیشتری خود را در برابر کووید-19 واکسینه کرده و انتقال بیماری را متوقف کنند. اگر شما هم هنوز دوز اول یا دوز دوم واکسن را دریافت نکرده اید، لطفا همین امروز اقدام کنید.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست