صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / امتناع کتابخانه ای در آمریکا از پذیرش کتاب های اهدایی ملانیا ترامپ

امتناع کتابخانه ای در آمریکا از پذیرش کتاب های اهدایی ملانیا ترامپ

behzad-azizi

حتما به شما هم در دوران کودکی یاد داده اند که وقتی کسی هدیه ای به شما می دهد، حتی اگر آن را دوست نداشته باشید، باید بگیرید و تشکر کنید. کاری که بعد از آن با هدیه انجام می دهید به خودتان مربوط است. اما این اتفاق برای ملانیا ترامپ نیفتاد.

بانوی نخست آمریکا، اخیرا کلکسیون متنوعی از کتاب های محبوب کودکان را به کتابخانه ها و مدارس سراسر کشور اهدا کرد. لیز فیپس سوئرو، مسوول کتابخانه Cambridgeport School پس از دریافت مجموعه کتاب های Dr. Seuss از ملانیا ترامپ نامه ای برای وی ارسال کرد و نوشت که مدرسه از قبول این هدیه معذور است.

 

 

 

زیرا به این کتاب ها نیاز ندارد و قفسه های کتابخانه هم اکنون نیز پر از کتاب می باشند. اما دلیل اصلی، نژادپرست بودن شخصیت Dr. Seuss اعلام شد.

اگر به فرض نژادپرست بودن Dr. Seuss را بپذیریم، باید نژادپرست بودن بسیاری از نویسندگانی که قبل از سال های 1930 کتاب می نوشتند را نیز قبول کنیم. مساله مهم تر اینکه کتاب های Dr. Seuss حاوی آموزه ها و نکات مهم و مثبت بسیاری نیز می باشند. او را باید قهرمان سوادآموزی کودکان دانست. همان آرمانی که ملانیا ترامپ نیز به آن معتقد است و برای آن تلاش می کند.

Cambridgeport به جای محدود کردن کتاب های موجود در کتابخانه، باید تنوع آنها را بیشتر کند و نقطه نظرات مختلف را در کنار یکدیگر ارائه نماید. این خواننده است که باید از مطلبی که می خواند، برداشت صحیح داشته باشد. اینطور فکر نمی کنید؟

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *