اخباراخبار کانادا

امتناع بانک اسکوشیا از پرداخت خسارت به صاحب حساب هک شده

تورنتو- سانجیت لیدار، از صاحبان حساب بانکی نزد Scotiabank طی چند ماه گذشته 5 هزار دلار از پول اش را از دست داد. اما مسوولین بانک علیرغم هک شدن حساب بانکی لیدار، از پرداخت خسارت به وی امتناع کردند. اولین بار، فوریه سال جاری لیدار تلفنی از شعبه بانک مبنی بر اینکه مبلغ 3 هزار دلار از حساب بانکی لیدار برداشت شده، دریافت کرد. مدتی بعد، مجرمین سایبری، 2 هزار دلار دیگر نیز از حساب او برداشت کردند. اما بانک اسکوشیا علیرغم مسوول بودن در قبال محافظت از حساب بانکی مشتریان خود، از پرداخت خسارت خودداری کرد. کریستوفر پارسونز، از پژوهشگران ارشد دانشگاه تورنتو معتقد است که بانک های کشور و نه صاحبان حساب در قبال هک شدن حساب های بانکی مسوول می باشند.

مشکلات لیدار از فوریه شروع شد. 11 فوریه سال جاری، هکرهای کامپیوتری با ورود به حساب بانکی او، مبلغ 3 هزار دلار را طی دو مرحله از حساب به یک آدرس ایمیل ناشناس e-transfer کردند. ابتدا 2 هزار دلار و سپس 1 هزار دلار!

لیدار بلافاصله پس از مطلع شدن از این مساله، کد رمز ورود به حساب بانکی را تغییر داده و کارت بانکی جدید دریافت کرد. وی همچنین از بانک اسکوشیا خواست که حساب اش را مسدود کند. مسوولین بانک قول تحقیق در مورد این واقعه را دادند، ولی موضوع را پیگیری نکردند. لیدار که از عدم پاسخگویی بانک شاکی شده بود با بخش مبارزه با کلاهبرداری تماس گرفت و شنید که باز هم مبلغی دیگر از حساب اش برداشت شده است. وی معتقد است که بانک قصد سلب مسوولیت از خود و مقصر قلمداد کردن صاحب حساب را دارد. لیدار پس از مراجعه به واحد Go Public خبرگزاری CBC و پیگیری خبرنگاران با بانک بالاخره پاسخ مثبت بانک مبنی بر پرداخت خسارت را دریافت کرد.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *