فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

افزایش گرایش به جادوگری در آمریکا

یافته‌های پژوهش‌های تازه نشان می دهند که در طول دهه‌های اخیر، گرایش به جادوگری و سایر آیین‌های پاگانی (آیین‌های اروپایی پیش‌ از مسیحیت) در آمریکا و به ویژه نوجوانان و جوانان، افزایش یافته است. در آمریکا، جوانان بیشتری از مسیحیت و سایر ادیان ابراهیمی روی برگردانده، و به سوی طالع‌بینی، فال ورق های تاروت و غیره، روی می‌آورند.

بر اساس آمارهای دولتی، شمار جادوگران و آمریکایی‌هایی که مراسم مذهب جادویی Wicca را، به جای می‌آورند، از دهه‌ 1990 تاکنون، افزایش چشمگیری داشته است، و در حال حاضر، حدود یک و نیم میلیون جادوگر، در سراسر این کشور وجود دارند. این عدد نشانگر این است که شمار پیروان این آیین، از مجموع اعضای ثبت شده‌ کلیسای Presbyterian، یعنی یک میلیون و 400 هزار نفر نیز، بیشتر است. پژوهشی که توسط کالج Trinity در کنتیکات و در سال 1990 انجام شد، شمار پیروان آیین Wicca را حدود هشت هزار نفر برآورد کرده بود که در مقایسه با آمارهای حاضر، افزایش چشمگیر این میزان را نشان می‌دهد.

به گزارش سایت خبری Quartz، داده‌های گردآوری شده توسط مرکز پژوهشی Pew و کالج Trinity، از احیای دوباره‌ مذاهب و آیین‌های پیش‌مسیحی، در میان جوانان خبر می‌دهد. به نظر می‌رسد جستجوی نوجوانان برای کسب آزادی بیشتر در مسایل روحانی خود – مساله‌ای که در طالع‌بینی، و به کارگیری ورق‌های تاروت به آنها داده می‌شود– یکی از دلایل اصلی افزایش این گرایشات است.

این گزارش می‌افزاید که در کنار نوجوانان و جوانان، بسیاری از ستارگان موسیقی و سینما، و به ویژه هواداران حزب دموکرات، راه و رسوم جادوگری و پاگانی را، به باورهای سختگیرانه‌ مسیحی ترجیح می‌دهند. در این گزارش آمده: <کالج ترینیتی از سال 1990 تا 2008، سه نظرسنجی مذهبی گسترده و بسیار دقیق برگزار کرد. یافته‌های این پژوهش‌ها نشان از رشد فزاینده‌ گرایش به این مذاهب دارند و نشان دادند که تنها در سال 2008 شمار 340 هزار نفر، از این مذاهب پیروی می‌کردند>.

با این حال، یک پژوهش جدید از بنیاد Pew نشان داد که علیرغم این گرایش گسترده، مسیحیت همچنان 70 درصد از جمعیت مذهبی آمریکا را دربرمی‌گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان