صفحه اصلی / اخبار / افزایش ورود غیرقانونی پناهجویان از مرز زمینی کبک طی ماه جون

افزایش ورود غیرقانونی پناهجویان از مرز زمینی کبک طی ماه جون

کبک- آخرین گزارش دولت در ماه جون، نشاندهنده کاهش تعداد پناهجویان غیرقانونی دستگیر شده در مانیتوبا و در مقابل افزایش قابل توجه تعداد آنها در کبک می باشد.

RCMP طی ماه جون، 884 نفر را که به صورت غیرقانونی از مرز زمینی وارد کشور شده بودند را بازداشت کرد. در حالی که تعداد بازداشت شدگان طی ماه مارچ 742 نفر بود. از این 884 نفر، 781 نفر در کبک دستگیر شدند. تعداد دستگیرشدگان در این استان در ماه مارچ 576 نفر بود. اما مانیتوبا شاهد کاهش تعداد این افراد از 106 نفر در ماه مارچ به 63 نفر در ماه جون بود.

طی ماه جون، 39 پناهجوی غیرقانونی در بریتیش کلمبیا و فقط 1 نفر در آلبرتا دستگیر شدند.

بسیاری از کسانی که به طور غیرقانونی وارد کشور می شوند، تقاضای پناهندگی می دهند. تقاضای پناهندگی در ماه گذشته در سراسر کشور افزایش داشت.

تعداد پناهجویان غیرقانونی، پس از اعمال ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور به آمریکا، افزایش یافت. گروه های حامی پناهجویان هشدار دادند که با توجه به موافقت دادگاه عالی آمریکا با اعمال این ممنوعیت، تعداد پناهجویان غیرقانونی افزایش خواهد یافت. تا به اینجا، طی سال جاری 18 هزار و 305 تقاضای پناهندگی توسط مقامات کانادایی مورد بررسی قرار گرفته است. در حالی که در تمام سال 2016، بیست و سه هزار و 895 تقاضا دریافت شد.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *