صفحه اصلی / اخبار / افزایش نگران کننده حمل اسلحه به کانادا توسط مسافران آمریکایی

افزایش نگران کننده حمل اسلحه به کانادا توسط مسافران آمریکایی

behzad-azizi

تورنتو- طی تابستان امسال، 6 شهروند آمریکایی به جرم همراه داشتن اسلحه در هنگام ورود به کانادا از مرز زمینی نیوبرانزویک، بازداشت شده اند.

به گفته پیتر تورن، دادستان فدرال از Hampton  نیوبرانزویک، تا به این لحظه 5 مرد، 3 زن اهل فروریدا و 2 زن اهل نیو اینگلند، اتهام را پذیرفته و بین 1 هزار و 500 تا 2 هزار دلار جریمه پرداخته اند. تورن می گوید: اکثر متهمین گردشگران 60 سال به بالا و شهروندان تابع قانون و بدون سوء سابقه کیفری در آمریکا هستند، که به دلیل بی اطلاعی از قوانین کانادا در مورد حمل اسلحه، ناخواسته مرتکب جرم شده و در هنگام سفر به کانادا اسلحه شان را با خود آورده اند.

علیرغم انتشار توصیه و هشدار از سوی دولت کانادا به مسافران ورودی به کانادا و نصب تابلوهای هشدار در مبادی مرزی، همچنان برخی از آمریکایی ها، با اسلحه هایشان وارد کشور شده و در مواردی وجود اسلحه را کتمان می کند.

اولین مورد در نیوبرانزویک 20 ماه مه رخ داد و به یک مرد 69 ساله اهل نیوهمپشایر مربوط بود. او در حین بازرسی ماموران آژانس خدمات مرزی کانادا از اتومبیلش به همراه داشتن اسلحه ماگنوم 357 اعتراف و به پرداخت 1 هزار و 500 دلار جریمه محکوم شد.

دو روز بعد، یک زن 27 ساله اهل Maine، با اتهام مخفی کردن اسلحه روبرو شد. او با رد اتهام وارد شده، در سنت جان – نیوبرانزویک تحت بازداشت بسر می برد. محاکمه این زن 23 مارچ 2018 برگزار می شود.

9 جون، یک مرد 66 ساله اهل فلوریدا که وجود اسلحه در RV را از ماموران کتمان کرده بود، به اتهام همراه داشتن یک Smith and Wesson  به پرداخت 1 هزار و 500 دلار جریمه محکوم شد.

23 جون، یک مرد دیگر از فلوریدا، به دلیل همراه داشتن دو اسلحه، به پرداخت 2 هزار دلار جریمه محکوم گردید.

11 جولای نیز دو مسافر آمریکایی دیگر با اتهامات مشابه روبرو شدند.

به گفته تورن، تابستان سال گذشته ماموران مرزی حداقل هفته ای یک اسلحه از مسافران ورودی آمریکایی توقیف کردند.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *