صفحه اصلی / مقالات / املاک و مسکن / افزایش نود و هشت درصدی فروش کاندوهای بالای یک میلیون دلاری تورنتو

افزایش نود و هشت درصدی فروش کاندوهای بالای یک میلیون دلاری تورنتو

Razi-Clinic

تورنتو- کاندومینیوم، گزینه نخست خریداران بار اولی است که بودجه خرید خانه را ندارند. اما کاندو همچنین برای ثروتمندانی که مایل به down size کردن می باشند، بسیار جذاب است.

طبق گزارش Sotheby’s International Realty، تعداد واحدهای با قیمت 1 میلیون دلار یا بیشتر فروخته شده در نیمه اول سال 2017 در GTA در مقایسه با سال قبل با افزایش 98 درصدی به 758 واحد رسید.  در سراسر منطقه، فروش واحدهای با قیمت 4 میلیون دلار یا بالاتر، با 150 درصد افزایش به 15 واحد رسید.

قیمت اکثر کاندوهای فروخته شده در سراسر منطقه (670 واحد) حدود 1 تا 2 میلیون دلار بود. فروش در سراسر منطقه – 670 آپارتمان – در حدود 1 تا 2 میلیون دلار بود که در مقایسه با نیمه اول سال 2016، افزایش 99 درصدی را نشان داد. تنها در تورنتو، تعداد کاندوهای 1 میلیون دلاری و بالاتر فروخته شده با 66 درصد افزایش به 641 واحد رسید.

برد هندرسون، مدیر عامل شرکت Sotheby’s بخشی از این افزایش را ناشی از افزایش کلی قیمت مسکن در تورنتو می داند و می گوید: ساختمان های مسکونی چند واحدی، از جمله آپارتمان و تان هاوس به گزینه نخست خریداران تبدیل شده اند، زیرا نسبتا مقرون به صرفه تر هستند.

کارشناسان Sotheby’s پس از بررسی آمار فروش در 5 محله اعیان نشین و گرانقیمت تورنتو به نتیجه جالبی دست یافتند. اینکه کاندوهای بالای 1 میلیون دلاری واقع در Rosedale-Moore Park در فاصله مارچ تا ژوئن سال جاری به طور متوسط تنها 16 روز در بازار لیست شده و در مقایسه با سایر کاندوها سریعا فروخته شدند. در مقابل لیستینگ کاندوهای لوکس واقع در منطقه Annex، 27 روز  در بازار باقی ماند. مدت لیست شدن کاندومینیوم های لوکس واقع در Bridle Path، Lawrence Park و Forest Hell بین 16 تا 27 روز بود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *