اخباراخبار کانادا

افزایش موارد کووید-19 و نگرانی شهردار تورنتو از اصرار ناحیه پیل به بازگشایی 

 

 

تورنتو- جان توری، شهردارتورنتو طی کنفرانس مطبوعاتی جمعه 26 فوریه گفت تورنتو آماده اعلام زمان برچیده شدن محدودیت های کووید-19 نیست. وی همچنین اذعان کرد که نگران اصرار و فشار شهرداری های ناحیه Peel برای بازگشایی رستوران ها، آرایشگاه ها و بیزنس های دیگر است. 

توری گفت که او و دکتر آیلین دو ویلا، مدیر آژانس بهداشت عمومی تورنتو، در حال گفتگو در باره اتفاقاتی که از 9 مارچ قرار است در منطقه رخ بدهد، می باشند. داگ فورد 9 مارچ تصمیم خود در مورد ادامه یا برچیدن دستور خانه نشینی و لاک داون در تورنتو و ناحیه پیل را اعلام می کند. 

مقامات تورنتو پس از کاهش موارد جدید ابتلا طی چند هفته اخیر، شاهد اوج گیری مجدد کووید-19 بخصوص نوع مسری تر آن می باشند. 

آنها همچنین برنامه های واکسیناسیون عمومی را زیر نظر دارند. همانطور که می دانید با تایید شدن واکسن AstraZeneca از سوی وزارت بهداشت و درمان کانادا، امیدواری ها به سرعت گرفتن واکسیناسیون عمومی افزایش یافته است. 

 

 

بانی کرامبی، شهردار میسیساگا، خواهان انتقال این شهر به کد قرمز (کنترل) از 9 مارچ می باشد. وی استدلال کرد که موارد جدید ابتلا در شهر او و همچنین شهر همجوار برمپتون کاهش یافته است و آنها آماده اند تا با آسودگی خیال دستور خانه نشینی را لغو کنند. 

مشاغلی که می توانند (با محدودیت) فعالیت خود در مناطق قرمز را از سر بگیرند، شامل رستوران ها، بارها، آرایشگاه ها و سالن های ورزشی هستند.

کرامبی به CBC  گفت که ساکنان میسیساگا برای دسترسی به اینگونه خدمات به سایر مناطق کد قرمز مراجعه می کنند. وی افزود: اوکویل و هالتون باز هستند – مردم به رستوران های اوکویل می روند ولی می خواهیم آنها از بیزنس های محلی استفاده و حمایت کنند. میسیساگا سومین شهر بزرگ انتاریو است. نمی خواهیم از سایر شهرها عقب بمانیم. 

لازم به ذکر است که سایر مقامات ناحیه پیل، از جمله پاتریک براون شهردار برمپتون و  آلن تامپسون شهردار کالدون، مایلند در صورت باقی ماندن موارد جدید ابتلا به زیر 100 نفر در هر 100 هزار نفر جمعیت، این شهرها نیز به کد قرمز منتقل شوند. آنان در عین حال تاکید کردند که دکتر لارنس لو، مسوول آژانس بهداشت عمومی ناحیه پیل، تصمیم گیرنده خواهد بود. 

جان توری که در مذاکرات قبلی با شهرداران منطقه خواستار اتخاذ موضع متحد در مورد محدودیت ها شده بود، طی کنفرانس 26 فوریه به خبرنگاران گفت که بزرگترین شهر کانادا هنوز آماده ارائه توصیه به داگ فورد نیست. وی افزود: مطمئناً بر اساس اعدادی كه می بینم در موقعیتی نیستم كه بگویم باید به محدوده زرد یا قرمز برویم.

توری گفت: باید دقیقا این اعداد را کنترل کرده و اطمینان حاصل کنیم آنچه انجام می دهیم به یک لاک داون دیگر منجر نمی شود. 

کرامبی به CBC  گفت که حتی اگر سایر مناطق پیل آماده نباشند، میسیساگا باید به کد قرمز برود و اگر دکتر لو توصیه ای غیر از این به دولت استان بدهد، رهبران سیاسی را ناامید خواهد کرد. 

اگرچه تورنتو متعهد به بازگشایی مشاغل نشده است، اما شهردار اعلام کرد که شهر آماده ارائه برنامه های تفریحی بهار و تابستان و اردوهای روزانه است که باعث استخدام تقریباً 10 هزار کارمند فصلی (اکثر دانش آموز و دانشجو) می شود. 

برای کسب اطلاع در باره مشاغل فصلی می توانید به وب سایت  https://jobs.toronto.ca/ مراجعه نمایید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست