علم و دانش

افزایش موارد مسمومیت کودکان با ماری جوانای خوراکی

عرضه ماری جوانای خوراکی تا یک سال دیگر قانونی نخواهد شد، اما این مساله باعث دور ماندن آن از دسترس کودکان نشده است. همانطور که در خبرهای هفته گذشته آمد، 2 اکتبر سال جاری، یک کودک 2 ساله در ونکوور به دلیل خوردن آب نبات های حاوی ماری جوانا دچار مسمومیت شده و به بیمارستان منتقل شد.

مونیکا تراگانی از اداره پلیس سلطنتی  Comox در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به موردی که در ونکوور رخ داد گفت: <این دختر خردسال در صندلی عقب اتومبیل والدینش دچار عوارض مسمومیت شد.>

از سال 2013 به اینسو، تعداد کودکانی که به دلیل این مسمومیت راهی بخش اورژانس شده اند، افزایش یافته است. در سال مالی 18-2017، 582 نفر زیر 20 سال در انتاریو یا آلبرتا با علائم مسمومیت با ماری جوانا به بیمارستان مراجعه کردند. در حالی که یک سال قبل از آن تعداد مراجعه کنندگان 364 نفر بود. این تعداد در سال مالی 14-2013 تنها 298 مورد بود. طی سال مالی 18-2017، بیست و چهار کودک زیر 5 سال در آلبرتا و انتاریو دچار مسمومیت با ماری جوانا شدند.

ماری جوانای خوراکی در اشکال مختلف از جمله آب نبات خرسی، بیسکوئیت و شکلات عرضه می شود و به همین دلیل برای کودکان جذاب است. مشکل بعدی ماری جوانای خوراکی این است که تاثیر آن در مقایسه با نوع کشیدنی، با تاخیر نمایان می شود. به همین دلیل ممکن است میزان مصرف از کنترل خارج بشود و فرد را با مشکل جدی روبرو کند.  

کارشناسان برای ایمن نگه داشتن کودکان از ماری جوانای خوراکی، نگهداری و عرضه  آن در بسته بندی های مطمئن و ایمن را توصیه می کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0