علم و دانش

افزایش موارد خودکشی مردان ژاپنی در روزهای دوشنبه

آیا می دانستید که بیشترین موارد خودکشی مردان میانسال در ژاپن دوشنبه صبح اتفاق می افتد؟

براساس تحقیقات انجام شده توسط تیمی از پژوهشگران دانشگاه های Waseda و Osaka ژاپن، تعداد خودکشی مردان میانسال در ژاپن روز دوشنبه صبح افزایش می یابد. سال هاست که پژوهشگران به افزایش افسردگی مردم در روزهای دوشنبه پی برده اند. اما این اولین تحقیقی بود که بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها، زمان های خاص روز و تعداد خودکشی ها، انجام شد.  روند تحقیقاتی امیدوار است که نتایج به دست آمده به تدوین راهکارهای موثر برای پیشگیری از خودکشی از جمله افزایش خدمات مشاوره تلفنی در ساعاتی از روز که بیشترین خودکشی در آن اتفاق می افتد، منجر شود.

پژوهشگران با تجزیه و تحلیل داده های موجود درباره 870 هزار فرد بزرگسالی که در فاصله سال های 1974 تا 2014 خودکشی کردند، دریافتند که روزهای هفته و زمانی که فرد اقدام به خودکشی می کنند، نزد زنان و مردان و بر حسب سن و سال متفاوت می باشد.

در فاصله سال های 1995 (همزمان با رکود اقتصادی در ژاپن) تا 2014، مردان 40 تا 65 ساله بیشتر بین ساعت 4 صبح و 7:59 دقیقه صبح خودکشی کردند. نرخ خودکشی نزد مردان این گروه سنی بالاتر از نرخ آن نزد زنان و مردان سایر گروه های سنی بود.

نکته جالب دیگر اینکه اکثر مردان این گروه طی ساعات روز خودکشی کرده بودند و نه در شب. همچنین تعداد مردانی که در روز دوشنبه خودکشی کرده بودند، 1.55 برابر بیشتر از مردانی بود که در روز شنبه اقدام کردند. همین روند نزد مردان گروه سنی 20 تا 39 سال نیز مشاهده شد. رایج ترین روش خودکشی نیز حلق آویز کردن و مسمومیت با گاز بود.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *