املاک و مسکنمقالات

 افزایش فروش مسکن نسبت به زمان مشابه در سال گذشته و پیش بینی رشد برای ماه های باقیمانده سال

مطبوعات کانادا (The Canadian Press)

اتاوا- پیش بینی انجمن املاک و مستغلات کانادا نشان از افزایش فروش مسکن در سال جاری دارد، که با کمک قوانین اقتصادی و کاهش نرخ وام رخ داده است.

بنا به گزارش انجمن املاک و مستغلات کانادا چشم انداز سال جاری رو به رشد خواهد بود و فروش مسکن در ماه آگوست در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته 5 درصد رشد داشته است.

این سازمان روز دوشنبه اعلام کرده است که پیش بینی می شود فروش املاک ملی در سال جاری به 284 هزار مورد افزایش یابد که نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد نشان می دهد.

در ماه ژوئن، سی آر ای ای پیش بینی کرد که میزان فروش این کشور از 1.2 درصد رشد به 363 هزار واحد در سال جاری صعود کند.

گزارش این سازمان تاکید دارد که قوانین اقتصادی که زیر عنوان فعالیت مسکن قرار می گیرند، در خارج از بندرها و نیوفاندلند و لابرادور قوی عمل می کنند.

از همه مهم تر برای خریداران منازل و بازارهای مسکن، نرخ وام های بلندمدت کاهش یافته است. از جمله مواردی که کاهش یافته است، نرخ پنج ساله بانک کانادا است که بانک ها برای صلاحیت متقاضیان وام استفاده می کنند.

فروش مسکن در سال گذشته تضعیف شد پس از آن که اتاوا قوانین صلاحیت وام را در آغاز سال گذشته سخت تر کرد و نرخ وام شروع به افزایش نمود.

با این حال، نرخ وام های ثابت در اوایل سال جاری شروع به نزول کرد و به افزایش قیمت مسکن کمک کرد.

در ماه اوت، فروش مسکن در بیشتر بازارهای بزرگ کشور از جمله بریتیش کلمبیا، کلگری، وینیپگ، منطقه تورنتو بزرگ، اتاوا و مونترال افزایش یافته است.

رابرت کاویچ، اقتصاددان ارشد در بازارهای سرمایه بی ام او می گوید: بازار کار شلوغ و رشد جمعیت در بیشتر کشور ادامه دارد، که با کاهش نرخ وام های ثابت 5 ساله از اواخر سال گذشته تقویت شده است.

کاویچ در گزارشی نوشت: با این حال، خرس های بزرگ مسکن مجبورند دارو مصرف کنند. و این حرکت باید تا پاییز امسال ادامه پیدا کند.

بر اساس گزارش ماه به ماه، فروش خانه در ماه اوت 1.4 درصد رشد داشته است، و این ششمین ماه است که با رشد روبرو بوده است. فروش در حدود بیش از نیمی از کل بازارهای محلی بوده است، و به آرامی رشد نشان می دهد.

متوسط ​​قیمت واقعی ملی برای یک خانه فروخته شده در ماه اوت حدود 493 هزار دلار بوده است که تقریبا 4 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد نشان می دهد.

به استثنای مناطق تورنتو بزرگ و ونکوور بزرگ، میانگین قیمت ملی کمتر از 393 هزار  دلار بود، در حالی که سود سال قبل 2.7 درصد بوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0