اخباراخبار کانادا

افزایش شدید ابتلا به آنفولانزای کودکان در سال جاری

بسیاری از کانادایی‌ها، در حالی وارد دوران تعطیلات شده‌اند، که از آنفولانزا و سایر بیماری های تنفسی رنج می‌برند. پزشکان می‌گویند که آغاز پیش از موعد فصل آنفولانزا، مقصر بخشی از این موارد است.

دکتر کاترین فارل متخصص کودکان در بیمارستان کودکان و زنان CHU در مونترال، در این باره می‌گوید: <ما شاهد یک موج بزرگ بیماری‌های ویروسی در کودکان هستیم. بیمارستان‌های ما، از شمار بالایی مراجعین در حال انفجار هستند. سالن‌های اورژانس پر شده‌اند و شمار بالایی از بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی نیز، به بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) منتقل می‌شوند. همین وضعیت در سایر بیمارستان‌های کبک نیز، برقرار است>.

او می‌گوید که در حال حاضر، چند ویروس تنفسی وارد چرخه‌ بیماری‌های کانادا شده‌اند، که این شامل ویروس آنفولانزا نوع A نیز می‌گردد. این نوع آنفولانزا، می‌تواند خود به عفونت‌های دیگری مانند ذات‌الریه منجر شود، که کودکان را بیمارستانی می‌کند. به گزارش سازمان بهداشت عمومی کانادا، امسال شمار کودکانی که با آنفولانزا به بیمارستان منتقل می‌شوند، نسبت به سال‌ گذشته، سه برابر شده است.

بر اساس آخرین داده‌های موجود؛ تا روز 15 دسامبر، شمار 8 هزار و 245 مورد آنفولانزا، هم در بزرگسالان و هم در کودکان، تایید شده است. حدو 10 درصد از این افراد، یعنی 864 نفر، بیمارستانی شده‌اند و بیش از 280 نفر از این افراد، کودکان و نوجوانان زیر 16 سال بوده‌اند.

چطور بفهمید که کودک تان باید بستری شود؟

شبکه CBC از دکتر جانان گابی که متخصص بیماری های عفونی کودکان است خواست تا توضیح دهد که چه زمانی کودک بیمار نیاز به بیمارستان پیدا می‌کند.

او می گوید که البته بهترین روش، پیشگیری است: کودکان تان را بر علیه آنفولانزا واکسینه کنید، مطمئن شوید که دست‌هایشان را می‌شویند و در صورت بیماری، آنها را در خانه نگه دارید تا ویروس را به دیگران منتقل نکنند.

او می‌گوید: <اما اگر کودکان تان بیمار هستند، به این نشانه‌ها توجه کنید که نشانه‌ وجود بیماری‌های عفونی هستند: تبی که پس از چند روز ادامه می‌یابد، تنگی نفس و تنفس سریع. اگر این نشانه‌ها را دیدید، باید کودک را به بیمارستان منتقل کنید، تا تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گیرد>.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان