اخباراخبار کانادا

افزایش سیصد درصدی موارد ابتلا به سرخک در جهان

کانادا- به گزارش سازمان جهانی بهداشت، موارد ابتلا به سرخک در جهان طی 3 ماه نخست سال 2019 در مقایسه با دوره مشابه در سال قبل حدود 300 درصد افزایش یافته است. تا به امروز، 112 هزار و 163 مورد ابتلا گزارش شده است. اما این اعداد و ارقام نهایی نیست، زیرا هنوز بسیاری از کشورهای جهان موارد ابتلا را ثبت و گزارش نکرده اند.

بیشترین مورد ابتلا در ماداگاسکار می باشد. تاکنون 69 هزار مورد ثبت شده است. متاسفانه 1 هزار و 200 نفر در اثر عوارض بیماری جان خود را از دست داده اند. مقامات بهداشتی امیدوارند با انجام واکسیناسیون سراسری، روند سرایت بیماری را متوقف کنند.

به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO)، طی دو سال گذشته موارد ابتلا به سرخک در بسیاری از کشورهای جهان، از جمله جمهوری دموکراتیک کنگو، اتیوپی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، ماداگاسکار، میانمار، فیلیپین، سودان، تایلند و اکراین افزایش یافته است و سبب مرگ و میر هزاران نفر، عمدتا کودکان شده است. متاسفانه این موارد تنها در کشورهایی که با کمبود واکسن روبرو می باشند، محدود نمی شود. طی چند ماه اخیر، صدها مورد ابتلا در آمریکا، اسرائیل، تایلند و تونس نیز گزارش شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان