علم و دانش

افزایش سه برابر نرخ ابتلا به افسردگی در دوران پاندمی 

 

 

طبق نتایج به دست آمده از یک مطالعه جدید، درصد آمریکایی هایی که علائم افسردگی را گزارش کرده اند، در دوران پاندمی ویروس کرونا سه برابر شده است. 

پژوهشگران می گویند در نظرسنجی های انجام شده قبل از پاندمی، 9 درصد از پاسخ دهندگان چنین علائمی را گزارش کردند، اما این میزان هم اکنون به 28 درصد افزایش یافته است. 

نظرسنجی اخیر در فاصله 31 مارچ تا 13 آوریل 2020 در سطح ملی انجام شد. 

اثرات سوء حوادثی مانند بلایای طبیعی، حملات تروریستی و ناآرامی های داخلی، بر روح و روان کاملا مستند است، با این وجود کاترین اتمن، نویسنده اصلی این گزارش تحقیقاتی که چهارشنبه گذشته در JAMA Network Open منتشر شد می گوید این افزایش در طول COVID-19 او را متعجب کرده است. 

 

 

وی با اشاره به افسردگی و اضطرابی که محققان پس از طوفان کاترینا، حملات تروریستی 11 سپتامبر و اخیرا به دنبال گسترش ناآرامی های داخلی در این کشور مشاهده کردند، افزود: دامنه بسیار وسیع تر از آنچه در گذشته دیده ایم است. 

اتمن توضیح داد: تلاقی عوامل باعث افزایش علائم افسردگی می شود، از جمله COVID  در کنار ترس و اضطراب پیرامون آن و نگرانی بابت پیامدهای اقتصادی. 

مانند خود بیماری که به نسبت بیشتر بر افراد محروم تاثیر گذاشته است، بار تاثیرات روانی  COVID-19 را نیز عمدتا افراد فقیر با منابع حمایتی و اجتماعی اندک، متحمل می شوند.

47 درصد از افراد با درآمد خانوار کمتر از 20 هزار دلار و 41 درصد از افراد با پس انداز خانوار زیر 5000 دلار علائم افسردگی را گزارش کرده اند.

عوامل استرس زای دیگر، مانند از دست دادن شغل، فوت یک دوست یا یکی از اعضای خانواده به دلیل ابتلا به COVID-19 یا مشکلات مالی نیز با احساس افسردگی مرتبط هستند. محققان دریافتند كه چهل و سه درصد از پاسخ دهندگان كه در طی پاندمی در معرض عوامل استرس زا قرار دارند، علائم افسردگی را گزارش كرده اند. 

اتمن افزود: حمایت از افراد محروم برای كاهش بار بهداشت روانی این بیماری همه گیر ضروری است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که مردم به منابع حمایتی مورد نیاز برای عبور از شرایط دشوار  دسترسی دارند.

میزان خودکشی در ایالات متحده حتی قبل از COVID-19 در حال افزایش بود. کارشناسان نگران هستند که همه گیری ممکن است آن را تشدید کند.  بر اساس آمار منتشر شده،  فروش اسلحه گرم که رایج ترین وسیله خودکشی برای مردان و زنان است، در طی پاندمی افزایش یافته است. بر اساس برآوردها در فاصله ماه های مارچ و مه 2 میلیون سلاح خریداری شده است. 

در مقاله جداگانه ای که اتمن تابستان امسال در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی منتشر کرد، به رابطه بین فشار مالی و خودکشی پرداخته شده است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست