اخباراخبار کانادا

افزایش دو برابر خریدهای آنلاین در دوران پاندمی 

 

کانادا- سی بی سی: بر اساس گزارش اخیر اداره آمار کانادا، مصرف کنندگان کانادایی هم اکنون 10 درصد از خریدهایشان را به صورت آنلاین انجام می دهند. این میزان دو برابر بیشتر از میزان آن قبل از پاندمی است. 

طبق گزارش مورد اشاره، میزان فروش خرده فروشی ها، به دلیل بسته شدن اکثر فروشگاه ها  17.9 درصد کاهش یافته است. در مقابل خرید و فروش آنلاین 99.3 درصد افزایش داشت. میزان فروش بازار الکترونیکی در ماه مه به رقم بی سابقه 3.9 میلیارد دلار رسید. 

از ماه فوریه تا آوریل سال جاری، تنها خوار و بار فروشی ها شاهد افزایش 3.3 درصدی میزان فروش بودند. در حالی که در دوره مشابه، میزان فروش آنلاین 107 درصد افزایش داشت. سایر خرده فروشی ها، از جمله فروشگاه های لوازم منزل و مبلمان، مصالح فروشی ها، فروشگاه های پوشاک و غیره ضرر و زیان سنگینی را متحمل شده اند. 

آیا پاندمی COVID-19 تاثیر بلندمدت بر بخش خرده فروشی خواهد داشت؟ بیزنس های کوچک و مستقل برای بقاء به تجارت الکترونیکی متوسل شده اند. 

 مسلما با بازگشایی تدریجی سایر خرده فروشی (غیر از بخش عرضه مواد غذایی)، بخشی از ضرر و زیان سنگین ناشی از COVID-19 جبران خواهد شد. اما بسیاری از کانادایی ها همچنان نگران حضور در مراکز خرید و فروشگاه ها می باشند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید