املاک و مسکنمقالات

افزایش خوش بینی کانادایی ها به بازار مسکن با وجود بروز موج دوم پاندمی

 

به گزارش فایننشال پست، نظرسنجی ها نشان می دهد هرچند موج دوم پاندمی کووید-19 در کانادا آغاز شده، اما مردم همچنان به بازار مسکن خوش بین هستند.

آخرین نظرسنجی موسسه نانوس نشان می دهد حدود 44 درصد مردم انتظار دارند ظرف 6 ماه آینده قیمت ملک در منطقه آنها افزایش پیدا کند که این بالاترین میزان از ماه مارچ و پیش از آغاز تعطیلی های ناشی از پاندمی به این سو، و یکی از بهترین نتایج برای این سوال در طی 7 سال گذشته است. تنها 27 درصد کانادایی ها فکر می کنند قیمت ملک در 6 ماه آینده کم خواهد شد که این نیز کمترین میزان از ماه مارچ به بعد است.

در واقع بازار مسکن یکی از نقاط روشن کانادا در بازسازی اقتصادی کشور پس از ضربه سنگین پاندمی محسوب می شود. ماه گذشته قیمت و فروش خانه با افزایش تقاضای خریداران، در کنار کاهش نرخ سود وام بانک ها، و همچنین موجودی اندک بازار به رکورد بی سابقه ای دست یافت. هرچند بازار پیش بینی  های کارشناسان را به چالش کشیده است، اما اقتصاددانان می گویند با اعمال مجدد محدودیت ها کم کم از رونق این بازار کاسته خواهد شد.

بنجامین تل، اقتصاددان ارشد بانک CIBC می گوید: آیا این روند ادامه پیدا خواهد کرد؟ مسلما خیر. با آغاز فصل سرما همه بازارها از جمله بازار مسکن افت خواهد کرد. البته این به معنای کاهش قیمت ها نیست بلکه به معنای تثبیت قیمت ها است.

اعتماد مردم به بازار مسکن تا حدودی احساس ناامیدی آنها را نسبت به چشم انداز اقتصادی که با اوج گیری مجدد ویروس و به دنبال آن، بازگشت محدودیت ها، شدت گرفته است جبران می کند.

 

 

پس از هشدارهای نخست وزیر جاستین ترودو درباره آغاز موج دوم بیماری در برخی مناطق کانادا، تعداد کانادایی هایی که انتظار دارند اقتصاد کشور در 6 ماه آینده قدرت خود را باز یابد، نسبت به ماه ژوئن با کاهشی چشمگیر، 19 درصد افت پیدا کرد. 

موسسه Nanos Research هر هفته از 250 نفر از مردم کانادا درباره دیدگاه آنها نسبت به اقتصاد شخصی، امنیت شغلی و پیش بینی آنها از وضع اقتصاد کشور و قیمت املاک نظرسنجی می کند. میانگین نتایج نظرسنجی از هر 1000 نفر، 4 هفته یک بار توسط موسسه بلومبرگ منتشر می شود.

شاخص اعتماد کانادایی بلومبرگ نانوس، معیاری ترکیبی از سلامت مالی و انتظارات اقتصادی است که در حال حاضر نسبت به اواخر آگوست- و بازیابی حدود چهار پنجم اعتمادی که بر اثر پاندمی از دست رفته بود- تغییر چندانی نکرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست