علم و دانش

افزایش خطر پیری سلولی با مصرف غذاهای آماده

 

 

افرادی که مقدار زیادی غذای فرآوری‌ شده میل می کنند، به سرعت دچار پیری پیشرفته سلولی می ‌شوند.

به گزارش ساینس آلرت؛ دانشمندان گزارش داده ‌اند که مصرف سه وعده یا بیشتر غذاهای فرآوری شده در روز، طول پروتئین هایی به نام تلومر که در انتهای کروموزوم‌ ها یافت می‌شوند را کوتاه تر می‌ کند. نتایج این مطالعه در کنفرانس بین ‌المللی چاقی اروپا ارائه شده است.

تلومرها مانع از آسیب دیدن کروموزوم هنگام تقسیم سلولی می‌‌ شود. هر بار که سلول تقسیم می‌‌ شود، تلومرها اندکی کوتاه می ‌شوند. هنگامی ‌که کاهش طول تلومرها به حد معینی برسد، دیگر نمی‌‌ توانند از کروموزوم‌ ها حفاظت کنند. تلومرهای کوتاه نشانگر پیری بیولوژیکی در سطح سلولی است و این مطالعه نشان می ‌دهد که رژیم غذایی فقیر، عاملی برای تسریع پیری سلول‌ ها است.

غذاهای فرآوری شده از ترکیبی از روغن، چربی، قندها، نشاسته و پروتئین ‌ها تشکیل شده‌ اند و از نظر وجود ریزمغذی‌ ها، بسیار فقیر هستند. این غذاها اغلب شامل طعم ‌دهنده‌ های مصنوعی، رنگ‌ دهنده‌ ها، امولسیون ‌کننده‌ های غذایی، مواد نگهدارنده و سایر مواد افزودنی هستند که ماندگاری غذا را افزایش می ‌دهند.

 

 

مطالعات قبلی ارتباط زیادی بین غذاهای فرآوری شده و فشار خون بالا، چاقی، افسردگی، دیابت نوع 2 و برخی از انواع سرطان را نشان داده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست