اخباراخبار کانادا

افزایش خشونت مسلحانه در تورنتو، مانعی بزرگ برای انتخاب مجدد شهردار

تورنتو- جان توری انتظار نداشت که در آستانه انتخابات شهرداری که اکتبر امسال برگزار خواهد شد، با معضل بزرگی به نام خشونت مسلحانه در تورنتو روبرو شود. البته این تنها مشکل پیش روی توری نیست. بر خلاف وعده انتخاباتی 4 سال قبل توری، نه تنها رابطه جامعه سیاهپوستان با پلیس بهتر نشده، بلکه بدتر شده و تلاش ها و اصرار توری برای مدرنیزه کردن نیروی پلیس، او را در مقابل اتحادیه پلیس قرار داده است. همه این ها در حالیست که توری در اولین دوره خدمت اش به عنوان شهردار، بر اهمیت ایجاد روابط مثبت بین هیئت مدیره پلیس تورنتو، فرمانده پلیس و اتحادیه تاکید داشت.

رابطه بین هیئت مدیره پلیس، بیل بلر (فرمانده وقت پلیس تورنتو) و مایک مک کورمک (دبیر اتحایه) در سال 2014 نیز متشنج بود. توری چند ماه پس از جلوس به مسند شهردار تورنتو، فرمانده پلیس و همچنین دبیر هیئت مدیره جدیدی را انتخاب کرد. رئیس پلیس جدید، مارک ساندرز تحسین شد و اتحادیه نیز از انتصاب وی حمایت کرد. در آن زمان رابطه توری با مک کورمک نیز بسیار نزدیک بود. اما اوضاع تغییر کرده و مک کورماک توری را بی کفایت و ساندرز را عروسک خیمه شب بازی توصیف می کند.
مک کورمک و برخی از اعضای اتحادیه تنها کسانی نیستند که ادعا می کنند سیاست های ساندرز و توری و حذف شیوه های پلیسی از جمله carding و همچنین واحد ویژه TAVIS زمینه را برای افزایش خشونت های مسلحانه فراهم کرده است.
مسلما پیروزی مجدد جان توری در انتخابات شهرداری، آسان نخواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *